O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Bardzo udana inauguracja nowo powstałego rowerowego szlaku

Bardzo udana inauguracja nowo powstałego rowerowego szlaku

Bardzo udana inauguracja nowo powstałego rowerowego szlaku

Około 40 cyklistów skorzystało z propozycji udziału w rajdzie rowerowym po gminie Krynice, który odbył się w niedzielę 11 września. Była to pierwsza wyprawa trasą, przygotowaną dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Obawialiśmy się trochę, że w takim upale, jaki mieliśmy w niedzielne popołudnie, jazda rowerem nie będzie przyjemnością, ale okazało się, że wysoka temperatura i piekące słońce nikomu nie zaszkodziło. Wprawdzie początek rajdu odbywał się w pełnym słońcu, ale później wjechaliśmy w las i wąwóz, gdzie było zdecydowanie lepiej - relacjonują uczestnicy.

Na starcie stanęli nie tylko mieszkańcy gminy Krynice, ale również rowerzyści z Telatyna, Łabuń, Majdanu Ruszowskiego w gminie Łabunie, Tomaszowa Lubelskiego i ekipa Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej z Wielkich Mostów na Ukrainie. Najmłodszy uczestnik wyprawy miał 7, a najstarszy prawie 70 lat. Wszyscy szczęśliwie dotarli na metę przy altanie nad krynickim zalewem, gdzie odbył się wspólny grill.

Dzięki wsparciu z funduszu ochrony środowiska w gminie Krynice oznaczono trzy trasy - czarną, zieloną i niebieską o łącznej długości 32,5 kilometra. Przy szlaku, który wiedzie przez Dzierążnię, Zwiartów, Polany, Krynice, Dąbrowę, Majdan Sielec, Romanówkę, Kolonie Partyzantów i Antoniówkę, zostało zainstalowanych 100 oznaczeń, a przy świetlicy w Dzierążni i obok boiska w Zwiartowie powstały miejsca postojowe wyposażone w ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Podobne szlaki przygotowują sąsiednie gminy Adamów, Komarów-Osada i Łabunie.

Uczestnicy niedzielnego rajdu przejechali około 20 kilometrów trasami zieloną i niebieską, z placu przy Urzędzie Gminy w Krynicach, przez Kryniczki, Antoniówkę, Kolonię Partyzantów, Romanówką i Zadnogę.

Wyprawę zorganizowali Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice, które pozyskało dotację z NFOŚiGW, oraz wójt, Gminny Ośrodek Kultury i Koło Wędkarskie w Krynicach.

Cykliści zadowoleni, więc autorzy pomysłu już planują kolejne rajdy. Tym razem chcą zaproponować wyprawę śladem miejsc pamięci narodowej. W zależności od pogody odbędzie się ona już w październiku, albo wiosną przyszłego roku.

źr. ias24.eu

Podobne publikacje