Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Udany start "Orląt" w Powiatowych Zawodach w Lekkiej Atletyce
Tomasz Wojciech AntoniukTomasz Wojciech Antoniuk

Udany start "Orląt" w Powiatowych Zawodach w Lekkiej Atletyce

We wtorek 15 maja na stadionie Zespołu Szkół Nr 4 odbyły się Powiatowe zawody w Lekkiej Atletyce. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich spisali się dosłownie na medal. Miejsca medalowe dały uczniom awans na Mistrzostwa Rejonu, które odbędą się 18 maja w Zamościu.

Wśród dziewcząt złote medale i awans wywalczyły: Patrycja Błyskoń w pchnięciu kulą, Dominka Chromiec – rzut oszczepem – obie z klasy III c, Martyna Przybyla w biegu na 100 metrów – uczennica klasy VII c, oraz ex aequo Kinga Wilczynska w skoku w dal – uczennica klasy III a.

Srebrny medal zdobyła Weronika Kornaga w biegu na 100 metrów – uczennica klasy II c oraz sztafeta w składzie: Emilia Kaznowska, Kamila Surmacz, Weronika Kornaga, Martyna Przybyła.

Brązowy medal wywalczyła Natalia Kowalczuk w biegu na 600 m- III c, Wiktoria Kaniowska – rzut oszczepem – VIIa, Oliwia Pawłowska – w biegu na 300 m – uczennica klasy VII c.

Poza miejscem medalowym lecz również wysokie miejsca zajęły: Weronika Nieścior, Hanna Piwowarczyk, Aleksandra Margol, Semczuk Emilia, Majdan Dominika.

Wśród chłopców awans na zawody rejonowe wywalczyli: z pierwszego miejsca Michał Gumieniak w rzucie oszczepem – klasa III c, Jakub Piwko w pchnięciu kulą uczeń klasy III b, Jakub Góra w biegu na dystansie 100 m, sztafeta w składzie: Góra Jakub, Małka Szymon, Mrozik Jakub, Krawczyk Mateusz.

Srebrne medale zdobyli: Remigiusz Chmielewski w rzucie oszczepem – uczeń klasy III f, Szymon Małka w biegu na dystansie 100 m.

Brązowy medal zdobył Dawid Nabrdalik w pchnieciu kulą – uczen klasy III c.

W reprezentacji szkoły byli również: Michał Wojtowicz- uczeń klasy VII b, Jakub Juzeluk- klasa III c Emil Koper – uczeń klasy VII a.