O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Finał Pucharu Grupy Azoty oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w biegach narciarskich – Kubalonka 12-14.02.2022

W dniach   12-14 marca 2022 roku na trasach biegowych na Kubalonce koło Wisły odbyły się zawody Pucharu Grupy Azoty, które były finalnymi, podsumowującymi zmagania narciarzy biegowych w sezonie 2021/22. Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Polski Młodzików i Ogólnopolskimi Spotkaniami UKS-ów. W zawodach wzięło udział 29 zawodników MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. W pierwszym dniu rywalizacja przebiegała pod znakiem biegów sprinterskich stylem klasycznym w kategoriach senior – junior –junior młodszy oraz biegi na dystansie również stylem klasycznym w kategoriach młodzików i dzieci. W tym dniu w biegu na 2,5 km CL złoty medal wywalczyła w kategorii dziewczynek Julia Danielkiewicz, a w sprincie w kategorii junior młodszy srebrny medal wywalczył Bartosz Kita. Drugiego dnia rywalizacji w biegach na dystansach stylem dowolnym   medale dla Tomaszowa Lubelskiego zdobyli: w kategorii juniorów młodszych na dystansie 12,5 km F - srebrny medal Wojciech Nieścior i brązowy Emil Koper. W kategorii dziewczynek brązową medalistką została Julia Danielkiewicz na dystansie 2,5 km F. Trzeci dzień rywalizacji przebiegał pod znakiem czteroosobowych biegów sztafetowych MIX . W kategorii młodzików srebrny medal zdobyła sztafeta w składzie: Antoni Żółkiewski, Michał Nizio, Dominik Kowalczuk i Damian Muca. W kategorii dziewczynek w ramach Ogólnopolskich Spotkań UKS – ów   srebrny medal zdobyła sztafeta w składzie: Julia Danielkiewicz, Alicja Koper, Aleksandra Butyńska i Lena Hucik.

W klasyfikacji generalnej Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Pucharu Grupy Azoty po sezonie 2021/22 w pierwszych trójkach znaleźli się: w kategorii juniora młodszego drugie miejsce zajął Emil Koper; w kategorii dziewczynek na drugim miejscu rywalizację zakończyła Julia Danielkiewicz. Wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli juniorzy młodsi – Bartosz Kita – czwarte, a Wojciech Nieścior – szóste.

W klasyfikacji klubów – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, który od 12-stu lat wygrywał tą klasyfikację zajął drugie miejsce.