O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • O czym pamiętać, kupując wierzytelność zabezpieczoną nieruchomością?

O czym pamiętać, kupując wierzytelność zabezpieczoną nieruchomością?

O czym pamiętać, kupując wierzytelność zabezpieczoną nieruchomością?

Sprzedaż wierzytelności to rozwiązanie dla inwestorów dysponujących wystarczającym zasobem gotówki, aby odkupić dług zabezpieczony nieruchomością. Cesjonariusz – a więc osoba kupująca wierzytelność od cedenta – zyskuje prawo do odzyskania należności od dłużnika, a jeśli spłata zadłużenia nie dojdzie do skutku, może przejąć nieruchomość, ponieważ zostaje wpisany w księdze wieczystej w dziale 4. Czy i kiedy jest to opłacalna transakcja? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź!

Sprzedaż wierzytelności – na czym polega transakcja?

Cesja wierzytelności to nic innego, jak przeniesienie prawa do roszczeń z tytułu zadłużenia z wierzyciela na inny podmiot. Dzięki temu wierzyciel ma szansę pozbyć się problemów związanych z odzyskiwaniem należności, a osoba odkupująca wierzytelność może ubiegać się o spłatę zadłużenia. Z uwagi na to, że odzyskiwanie pieniędzy może okazać się czasochłonne i wymagać zaangażowania, sprzedaż wierzytelności to rozwiązanie dla inwestorów, którzy mogą poczekać na zwrot z inwestycji.

Wierzytelności, które warto kupić – na to zwracaj uwagę przed podjęciem decyzji!

Choć może wydawać się, że zakup wierzytelności to ryzykowne przedsięwzięcie, istnieje kilka kwestii minimalizujących to ryzyko i sprawiających, że transakcja jest w pełni bezpieczna. Sprzedawane wierzytelności powinny być:

  • zabezpieczone hipoteką nieruchomości – może to być lokal mieszkalny, budynek usługowy, magazyn czy ośrodek wypoczynkowy lub grunt. Wybierając wierzytelności hipoteczne, inwestor zyskuje dodatkową formę zabezpieczenia, która – w razie niespłacenia długu – może stać się własnością cesjonariusza;
  • wymagalne – są to długi, których termin spłaty minął, jednak nie zostały umorzone ani przedawnione;
  • bezsporne – udokumentowane tytułem egzekucyjnym – wyrokiem sądu lub wezwaniem do zapłaty,
  • nieprzedawnione – takie, których dotychczasowy wierzyciel zadbał o dopełnienie formalności zapobiegających przedawnieniu.

Nie wiesz, gdzie szukać wierzytelności na sprzedaż? Korzystaj z oferty doświadczonych firm!

Kupując wierzytelności od firm specjalizujących się w ich wykupie od cedentów, zyskujesz nie tylko możliwość korzystnego zainwestowania pieniędzy, lecz także merytoryczne wsparcie profesjonalistów, którzy pomagają w realizacji wymogów formalnych. Niejednokrotnie konieczna może okazać się też pomoc komornika w procesie odzyskiwania długu.

Artykuł sponsorowany

Podobne publikacje