O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Zaloguj się
Warto zobaczyć | 2345 wyświetlenia

Handlowiec 2.0 - przez wiele lat szpecił, dziś robi wrażenie

20 listopad 2021 11:56
Handlowiec 2.0 - przez wiele lat szpecił, dziś robi wrażenie

Popularny "Handlowiec" to budynek umiejscowiony w ścisłym centrum Miasta, na Rynku Miejskim. Jak mawiali mieszkańcy, szpecił i odstraszał swoim wyglądem. Nie wiadomo tylko czy bardziej odpychająca była niszczejąca elewacja, która pamiętała czasy PRL, czy może kolorowe banery, które w ostatnim czasie pokrywały już większość powierzchni frontalnej. 

Po wielu latach kpin i wytykania palcami budynek doczekał się remontu. Odświeżeniu na pierwszy rzut oka została poddana elewacja zewnętrzna, zmienił się także nieco układ okien. O rozmieszczeniu otworów okiennych i ich pionowym kształcie zadecydowały niewątpliwie dolne owalne kolumny. Duże przeszklenia nadają nowoczesnego wyglądu, natomiast sztukateria wokół nich dodanie nieco "urzędowego" wyglądu. Dzięki temu faktyczny budynek handlowy przypomina bardziej siedzibę jakiejś instytucji czy administracji publicznej. Pionowe wykończenia elewacji sprawiają także, że wizualnie budynek wydaje się być nieco wyższy niż poprzednio, a przecież jest taki sam. Co ważne - nie widać konstrukcji pod banery reklamowe!

Handlowiec 2.0

W centralnej części budynku na szycie jest wypuklenie, które według mnie doczeka się jeszcze wykończenia w postaci napisu. Myślę, że to miejsce na np. datę powstania budynku? Oby nie był to mrugający neon o treści "Handlowiec". Nie jestem w stanie powiedzieć czy remont objął / obejmie także wnętrze budynku. Nie byłem w środku pewnie od 10 lat, czy tam coś jeszcze funkcjonuje w środku? 

Moim zdaniem zmiana oczywiście na duży plus i będę chwalił. Jednak jestem też Polakiem i mimo wszystko w naturze mojej jest się doczepić do czegoś. Ubolewam nad tym, że w remoncie pominięto dolne witryny na parterze. Jeszcze przed odświeżeniem budynku to one wydawały się być w miarę przyzwoite. Jednak obecnie nieco psują efekt końcowy. Na każdej witrynie inna kolorowa naklejka, na parapetach widoczne stosy pudełek i innych bibelotów. Szkoda. Mimo wszystko myślę, że powinno się wprowadzić tam chociaż nakaz na spójną i jednakową identyfikację reklamową, aby grały ze sobą i z resztą Handlowca 2.0. Dla lepszego zobrazowania co mam na myśli zrobiłem szybką wizualizację tej zmiany. 

Galeria zdjęć
Tagi
Więcej z tej kategorii
1