O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Nagroda dla Marcina Piotrowskiego za promocję kultury na arenie międzynarodowej

Nagroda dla Marcina Piotrowskiego za promocję kultury na arenie międzynarodowej

Do długiej już listy nagród jakie zebrało Stowarzyszenie Folkowisko i jego członkowie, na której są już takie prestiżowe wyróżnienia jak:  EFFE - Europe for Festivals, Festivals for Europe, doroczna nagroda Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za lokalne inicjatywy kulturalne czy Statuetka Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji  dołączyła nagroda "Teraz Polska" za promocję kultury tradycyjnej na arenie międzynarodowej.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w ambasadzie RP w Dublinie dyrektor Festiwalu Folkowisko Marcin Piotrowski odebrał statuetkę „Wybitny Polak” w kategorii „Młody Polak” z rąk przybyłego do Irlandii Szefa Gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Sekretarza Stanu Adama Kwiatkowskiego, Ambasadora RP w Irlandii Ryszarda Sarkowicza i Prezesa Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska Krzysztofa Przybyła.

Oto jak kapituła nagrody “Wybitny Polak” charakteryzuje na swoich stronach członka stowarzyszenia:

Marcin Piotrowski - Na co dzień udowadnia, że w małych miejscowościach można robić wielkie rzeczy. Człowiek z pasją, niespożytą energią i charyzmą. Wykazuje olbrzymią determinację do pozytywnego zmieniania otoczenia. Animator kultury i społecznik, członek-założyciel dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko (Polska) i Polish Irish Association (Irlandia). Właściciel ośrodka Chutor Gorajec (Polska).

Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania historyk regionalista. Organizator i dyrektor festiwali, koordynator kampanii społecznych i współpracy międzynarodowej pomiędzy organizacjami z Polski, Irlandii i Ukrainy. Jego terenem działania jest głównie prowincja, tereny defaworyzowane (małe miasteczka i wieś). Swoje życie dzieli pomiędzy Polskę i Irlandię, w obu krajach równolegle prowadząc działalność społeczną i kulturalną.

źr. Stowarzyszenie Folkowisko

Podobne publikacje