O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Czy dzieci również potrzebują EKUZ?

Czy dzieci również potrzebują EKUZ?

Na pewno wakacje to okres, w którym nie chcemy się martwić jakimiś bólami, koniecznością zasięgnięcia porady lekarskiej, czy też innymi swoimi problemami zdrowotnymi. Niestety pewne sytuacje są nie do przewidzenia i czasem dzieje się coś, na co w ogóle nie mamy wpływu. Musimy mieć to na względzie. Nie ma innej możliwości. Dlatego też zawczasu na takie sytuacje należy się przygotować. Jedną z ważniejszych rzeczy, które mogą zapewnić nam spokój, jest ubezpieczenie zdrowotne podczas wypoczynku. Co musimy o nim wiedzieć? 

Przede wszystkim karta EKUZ

Jakby nie było numerem jeden, jest wyrobienie karty EKUZ. Karta EKUZ jest dokumentem, który świadczy o posiadaniu przez nas ubezpieczenia na terenie Polski. W związku z tym możemy korzystać z ubezpieczenia w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej.

Karta EKUZ swoim wyglądem przypomina troszkę kartę bankomatową, czy też dowód osobisty. Nie ma na niej zdjęcia. A co się na niej znajduje?
- imię i nazwisko,
- pesel,
- kraj zamieszkania,
- termin ważności.

Pamiętajmy o tym, że karta EKUZ nie jest wydawana bezterminowo. W związku z powyższym musimy zobaczyć do kiedy jest ważna i w razie nieważności wyrobić nową. 

Wielu rodziców zastanawia się także, czy konieczny jest EKUZ dla dziecka. Jak to wygląda w praktyce? Jak najbardziej tak. Dziecku tak samo jak nam, może się przytrafić wypadek, czy też drobne stłuczenie, które będzie wymagało interwencji lekarskiej. W takiej sytuacji należy okazać kartę EKUZ, aby pomoc medyczna była darmowa. 

Gdy jedziemy do oddziału dla siebie wyrobić kartę, to nie możemy zapomnieć także o naszym dziecku. Wówczas zabezpieczona jest cała rodzina i mamy problem z głowy. W razie jakiejś sytuacji nieprzewidywalnej to możemy liczyć na pomoc, a jednocześnie nie musimy się martwić o budżet domowy. 

Możliwość wyrobienia karty online 

Okazuje się, że wyrobienie karty EKUZ nie jest wcale problematyczne. Możemy oczywiście załatwić to stacjonarnie w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, ale nie jest to obowiązkowe. Formularz w formie wniosku możemy przesłać online. Karta może nam zostać przesłana pocztą. Jak widać na załączonym obrazku, nie musimy nigdzie się udawać. Jest to dla nas fantastyczna wiadomość.

Także wszystkie dokumenty i ważne informacje mamy zamieszczone na stronie internetowej. Niczego tam nie brakuje i wszystko jest opisane bardzo szczegółowo. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które widnieją tutaj https://ekuz.com.pl/strefa-dokumentow/. Na pewno będzie to dla nas istotne.

Najwięcej problemów można mieć przy pierwszym wyrabianiu karty, a z każdym kolejnym razem będzie już tylko prościej i przyjemniej. Co jak co, ale właśnie taki był zamysł i musimy przyznać, że jest to bardzo fajnie wszystko przygotowane.

Na razie system działa świetnie i nie napotykamy po drodze na żadne problemy. Bardzo nas to cieszy. Oby tak dalej. Dzięki EKUZ nasze wakacje będą na pewno udane oraz bezpieczne. O to nie musimy się martwić. Pamiętajmy także o tym, aby nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Czasami o wypadek na wypoczynku wakacyjnym nie jest wcale tak trudno. 

Materiał Promocyjny

Moduł panel
Podobne publikacje
TOMASZÓW LUBELSKI
Moduł panel