O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Dlaczego warto używać kolorowych zakreślaczy?

Dlaczego warto używać kolorowych zakreślaczy?

Dlaczego warto używać kolorowych zakreślaczy?, Notatki Zakreślacze
Notatki Zakreślacze

Uczniowie i studenci wykorzystują różne techniki, które mają ułatwić naukę do egzaminów. Jedną z nich są kolorowe zakreślacze – za ich pomocą można wygodnie zaznaczyć najważniejsze fragmenty i podkreślić kluczowe informacje. To jednak nie koniec ich zastosowań. Dlaczego warto używać kolorowych zakreślaczy? W jakich sytuacjach się sprawdzają?

Czym są zakreślacze i jak się ich używa?

Zakreślacze to kolorowe, półprzezroczyste pisaki, które służą do zakreślania fragmentów tekstu. Najczęściej wykorzystują je studenci i uczniowie – wystarczy zaznaczyć istotne informacje podczas nauki, żeby później móc do nich łatwo wrócić i powtórzyć wiedzę do egzaminu.

Po kolorowe zakreślacze sięgają również pracownicy biurowi, którzy muszą podkreślić fragmenty umów, pism czy innych istotnych dokumentów. Ponadto przydają się one podczas korekty tekstu – za pomocą zakreślacza można łatwo zaznaczyć fragmenty wymagające poprawy, a użycie kilku kolorów pisaków pozwala wyróżnić różne rodzaje błędów.

Jak wybrać kolorowe zakreślacze do nauki?

W sprzedaży znajdziesz kolorowe zakreślacze od różnych firm. Wbrew pozorom, różnice pomiędzy konkretnymi egzemplarzami, mogą być całkiem spore. Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model? Oto najważniejsze aspekty, które mają wpływ na użyteczność danego zakreślacza.

Różne modele mogą zaoferować nam konkretne funkcjonalności. Przykładowo zakreślacze Faber Castell pozwalają na regulację linii zakreślania. Do wyboru są trzy opcje: 5 mm, 2 mm oraz 1 mm. Podczas zaznaczania najważniejszych informacji w książkach dobrze sprawdza się linia zakreślania o grubości 5 mm. Większość modeli dostępnych w sprzedaży wyróżnia się płaską obudową, choć można też kupić zakreślacze przypominające kształtem długopis.

Dobrze jest wybrać zestaw, który zawiera kilka różnokolorowych pisaków. Dzięki nim można zaznaczać fragmenty tekstu różnymi kolorami. Warto wprowadzić podział kolorów zaznaczeń ze względu na tematykę, rodzaj czy istotność informacji zawartych w tekście. Różnokolorowe zaznaczenia pozwalają szybko i sprawnie znaleźć najważniejsze fragmenty podczas ponownej lektury tekstu!

Gadżety, które pomagają w nauce

Kolorowe zakreślacze to gadżety, które ułatwiają przyswajania wiedzy. Podkreślanie najważniejszych fragmentów tekstu oraz zaznaczanie fragmentów wymagających poprawy rzeczywiście się przydaje, ale warto też sięgnąć po inne, równie przydatne pomoce. Jedną z nich są popularne fiszki, czyli niewielkie karteczki, na których zapisuje się słówka lub definicje. Najczęściej korzysta się z nich podczas nauki języków obcych, ale fiszki są na tyle uniwersalne, że warto po nie sięgać także w innych sytuacjach.

Innym, popularnym gadżetem pomagającym w nauce są zmazywalne długopisy. Tekst czy obliczenia, które zostały napisane za ich pomocą, można szybko zetrzeć za pomocą specjalnej gumki. To skuteczna alternatywa dla ołówka – świetnie sprawdza się podczas egzaminów czy sprawdzianów, a także przy pisaniu wypracowań lub esejów.

Artykuł sponsorowany

Moduł panel
Podobne publikacje
3

Bal Andrzejkowy 2023 w AVOCADO

Wyzwolenia 1D, Tomaszów Lubelski
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed adwentem. Wyjątkową imprezę organizuje Restauracja Avocado, na którą już dziś...