O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Rewanże w Lidze Mistrzów - zapowiedź

Rewanże w Lidze Mistrzów - zapowiedź

Rewanże ćwierćfinałowych meczów Ligi Mistrzów zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Kto zatem ma większe szanse na awans do półfinału? Zapowiadamy.

Borussia Dortmund vs. Atletico Madryt - czy Niemcy zdołają odwrócić losy dwumeczu?

Pierwszym rewanżowym pojedynkiem w ramach ćwierćfinałów tegorocznej Ligi Mistrzów będzie spotkanie Borussii Dortmund z Atletico Madryt. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Hiszpanów 2:1, co daje im przewagę przed rewanżem. Po stronie niemieckiej drużyny znajduje się natomiast atut własnego boiska w rewanżu oraz fakt, że w pierwszym meczu zaprezentowali się całkiem przyzwoicie. Oczywiście z wyłączeniem pierwszych 30 minut spotkania, kiedy to stracili dwie bramki. Szanse na awans pozostają jednak otwarte.

Barcelona vs. PSG - czy Robert Lewandowski poprowadzi Barcę do półfinału?

O tej samej porze co spotkanie Borussii z Atletico rozpocznie się również drugi ćwierćfinał, w którym Barcelona podejmie PSG. Z punktu widzenia polskiego kibica jest on znacznie bardziej interesujący, ponieważ duże szanse na awans ma drużyna Roberta Lewandowskiego. Polak mimo iż w pierwszym spotkaniu tych drużyn nie zdobył bramki został uznany jednym z najlepszych zawodników meczu, a jego postawę docenili zarówno dziennikarze, jak i eksperci. Czy Lewandowski poprowadzi zatem Barcelonę do półfinału? Z pewnością ma na to duże szanse, co dla hiszpańskiej drużyny byłoby sporym sukcesem w tak trudnym sezonie. W przypadku awansu do czołowej czwórki wszystko może natomiast się wydarzyć.

Bayern vs. Arsenal - czy Thomas Tuchel obroni posadę?

Thomas Tuchel nie sprawdził się najlepiej jako szkoleniowiec Bayernu Monachium, a do jego zwolnienia nadal nie doszło ze względu na dobrą postawę drużyny w Lidze Mistrzów. W przypadku odpadnięcia z rozgrywek w dwumeczu z Arsenalem przygoda Niemca w Monachium z pewnością zakończy się przed czasem. Istotne jest także to, że awans do kolejnej rundy to jedyna szansa na przedłużenie nadziei Harry'ego Kane'a na zdobycie w tym sezonie jakiegokolwiek trofeum. Wiadomo przecież, że właśnie w tym celu Anglik przeszedł do Bayernu. Los wydaje się być jednak przekorny, w związku z czym Kane prawdopodobnie znów nic nie wygra.

Manchester City - Real Madryt

Najciekawszym spotkaniem w ramach rewanżów na poziomie ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest z pewnością mecz Manchesteru City z Realem Madryt. W pierwszym spotkaniu padł rezultat remisowy, co powoduje, że rywalizacja rozpoczyna się tak naprawdę od początku. Apetyt na awans mają oczywiście jedni i drudzy, jednak minimalnie większe szanse daje się Anglikom, którzy będą mieli przewagę własnego boiska. Historia nauczyła jednak, że Realu Madryt w Lidze Mistrzów nigdy nie można lekceważyć, ponieważ jest to zespół, który nie tylko zwyciężył najwięcej razy w historii rozgrywek, ale również wielokrotnie odwracał losy naprawdę trudnych spotkań.

Podsumowując należy stwierdzić, że wszyscy uczestnicy ćwierćfinałów Ligi Mistrzów nadal mają szansę na awans do kolejnej rundy. Mecze zapowiadają się zatem niezwykle ciekawie, a faworytów można sprawdzić pod hasłem: Liga Mistrzów typy.

Artykuł sponsorowany

Podobne publikacje