O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Niels Frederiksen - sylwetka nowego trenera Lecha Poznań

Niels Frederiksen - sylwetka nowego trenera Lecha Poznań

Niels Frederiksen - sylwetka nowego trenera Lecha Poznań

Lech Poznań ma na swoim koncie liczne sukcesy i wyróżnienia, w tym triumfy podczas Mistrzostw Polski, ale także Wicemistrzostw Polski, a także tytuł Zdobywcy Pucharu Polski oraz Zdobywcy Superpucharu Polski. Jednym z elementów, pozwalających na osiągnięcie tylu wyróżnień, jest bez wątpienia kadra trenerska. Zawodnicy Lecha Poznań rozpoczynają właśnie współpracę z nowym specjalistą - Nielsem Frederiksenem. Kim jest dzisiejszy bohater i jakie korzyści może wnieść do Kolejowego Klubu Sportowego? Zapraszamy do lektury!

Kiedy rozpoczyna się współpraca z Nielsem Frederiksenem?

Wiadomość na temat nawiązania nowej kooperacji sukcesywnie docierała do kolejnych grup zainteresowanych osób. To właśnie kibice Lecha Poznań, którzy posiadają specjalny karnet na rozgrywki, otrzymali ekscytujący komunikat, jako pierwsi. Kilka chwil później informacja ta została opublikowana na oficjalnych kanałach społecznościowych wielkopolskiej drużyny, a finalnie wystosowano formalny komunikat.

Jak wynika z treści notatki, wspomniany już Niels Frederiksen rozpocznie pracę z piłkarzami Lecha Poznań od nowego sezonu. Co więcej, autor wpisu podkreśla, że podpisany kontrakt ma charakter dwuletni i zakończy się dopiero 30 czerwca 2026 roku. Jest to zatem bardzo wartościowa informacja dla wszystkich fanów, których interesuje ekstraklasa. Typy zakładów bukmacherskich powinny zatem uwzględnić nowe okoliczności pracy piłkarzy Lecha Poznań. Jednak, kim tak naprawdę jest Niels Frederiksen?

Kim jest nowy trener Lecha Poznań?

Duński trener rozpoczął swą karierę szkoleniową niezwykle wcześnie. Już w wieku 20 lat bohater dzisiejszego wpisu pełnił funkcję trenerską, opiekując się juniorami lokalnych zespołów. Na przestrzeni lat, Niels Frederiksen był odpowiedzialny za samą koordynację, ale również realizowanie planu szkoleniowego, zyskując coraz silniejszą pozycję w kontekście regionu, a nawet całego kraju.

Co szczególnie ciekawe, ogromne zainteresowanie trenera procesem zarządzania zasobami ludzkimi objawiało się również w bardzo nietypowy sposób. Niels Frederiksen, poza zaangażowaniem w piłkarski świat, rozwijał się także, jako finansista. Ekonomiczne wykształcenie Duńczyka oraz jego zdolności do gospodarowania talentami sprawiły, że Niels Frederiksen piastował bardzo poważne stanowisko w Danske Banku. I chociaż takie połączenie różnych rzeczywistości przynosiło wymierne efekty dla prowadzonej drużyny, trener postanowił ostatecznie zakończyć swą współpracę z instytucją finansową, zdobywając jednocześnie specjalną licencję trenerską UEFA Pro.

Rezultaty trenera, już po rozpoczęciu nowego rozdziału kariery, były stosunkowo przeciętne, a prawdziwy przełom nastąpił dopiero po objęciu dowodzenia kadry U-21. Wówczas to prowadzony zespół wyróżniał się sporą skutecznością, a sam trener zyskał renomę wprawnego taktyka. Warto podkreślić, że Niels Frederiksen posiadał umiejętność dostrzegania potencjału w zawodnikach - wielu piłkarzy rozwijało bowiem kariery w seniorskiej kadrze reprezentacji kraju. Na wyróżnienie zasługuje również zdobycie mistrzostwa Danii w sezonie 2020/2021, gdy współpracował z drużyną Broendby.

Niels Frederiksen podkreśla w jednym z licznych wywiadów, że nie darzy piłki nożnej miłością, a pełniona rola jest także efektem przypadku. Teraz i Ty możesz skorzystać z nieprzewidywalności losu - aktualne promocje bukmacherskie otwierają dostęp do jeszcze większych korzyści dla wszystkich pasjonatów futbolu!

Artykuł sponsorowany

Podobne publikacje