Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Jeden złoty i dwa brązowe medale dla zapaśników MKS "Pogoń" Tyszowce

Jeden złoty i dwa brązowe medale dla zapaśników MKS "Pogoń" Tyszowce

Kolejny udany weekend mają za sobą zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce. Podczas zawodów w Warszawie i Chełmie podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli jeden złoty medal i dwa brązowe.

W Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski Seniorek, w których brąz zdobyła Kinga Darmochwał, a Ewelina Ćmil uplasowała się na wysokim piątym miejscu. Kinga Darmochwał, która studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, walczyła w kategorii wagowej do 75 kilogramów, natomiast jej koleżanka Ewelina Ćmil z AWF Biała Podlaska toczyła boje w kategorii do 53 kilogramów.
Podczas gdy studenci walczyli w stolicy ich młodsi koledzy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefy C w Zapasach Klasycznych w Chełmie. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z województw lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 73 kilogramów stanął Adam Gardzioła, który nie dał rywalom żadnych szans i wszystkie swoje walki wygrał przez przewagę techniczną. Brązowy medal w kategorii do 59 kilogramów wywalczył Kacper Marcola, a na piątym miejscu w tej samej wadze zawody ukończył Arkadiusz Kochman.
- Cieszę się, że Kinga Darmochwał i Ewelina Ćmil znalazły czas i tak solidnie przygotowały się do Mistrzostw Polski, pokazując, że wciąż liczą się w kraju. Jeśli chodzi o młodzików to bardzo wysoko oceniam start Adama Gardzioły, który z ogólnopolskiej imprezy kolejny raz przywozi złoty medal i wygrywa wszystkie swoje walki przed czasem. Do udanych startów trzeba zaliczyć również występ Kacpra Marcoli i Arkadiusza Kochmana, którzy pokazali determinację i wolę walki - podsumowuje szkoleniowiec tyszowieckich zapaśników.

Obecnie podopieczni trenera Daniela Chwastka przygotowują się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Sumo, które odbędą się w najbliższą sobotę w Ropczycach.