Reklama Ten baner wyświetlono 627 807 razy.
Kosiorski.pl Strony wwwKosiorski.pl Strony www

Aktualności

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

5 listopad 2015 18:31

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "LARIX" osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z książek mó

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych
fot. telat

Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn podpisała porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,LARIX” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie.

 

Celem współpracy jest pomoc osobom niewidomym i słabo widzącym w dostępie do wygodnego korzystania z książki mówionej. Dzięki tej współpracy oferta Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn poszerzyła się o 1023 książki mówione w formie cyfrowej oraz specjalny odtwarzacz tzw. Czytak Plus umożliwiający odczytywanie zakodowanego tekstu.

 

Stowarzyszenie nagrało i przekazało bibliotece najwybitniejsze dzieła literatury polskiej i światowej, książki historyczne, popularnonaukowe i inne, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla niewidomych w wersji dźwiękowej. Jest to możliwe dzięki realizacji projektów finansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych LARIX, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historii Polski, Narodowe Centrum Kultury oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Wypożyczanie książek audio i Czytaka będzie bezpłatne. Zachęcamy więc do nowej oferty czytelniczej. Zapraszamy do korzystania i obcowania z literaturą w formie książki mówionej.

 

źr. telatyn.pl

Komentarze


Reklama Ten baner wyświetlono 1 181 972 razy.
Dodaj ogłoszenie