Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Adam Gardzioła mistrzem kraju w kategorii wagowej do 73 kg

Adam Gardzioła mistrzem kraju w kategorii wagowej do 73 kg

Zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce uratował honor regionu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym. Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Raciborzu, mistrzem kraju w kategorii wagowej do 73 kilogramów został Adam Gardzioła. To jedyny złoty medal dla województwa lubelskiego podczas turnieju, w którym startowało 246 zawodników z 55 klubów.

Wychowanek trenera Daniela Chwastka nie dał swoim rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie walki, w pierwszej rundzie przed czasem, a w całym turnieju nie tracąc ani jednego punktu. W walce finałowej Adam Gardzioła pokonał Wojciecha Miturę z Warszawy 11:0.To dla "Pogoni" Tyszowce i współpracującego z nim Klubu Sportowego "Agros" Zamość, kolejny taki sukces, bo w ubiegłym roku inny wychowanek trenera Daniela Chwastka - Jakub Antoszewski również zdobył jedyny medal dla Lubelszczyzny.Dodatkową satysfakcją dla Adama Gardzioły był fakt, że złoty medal wręczył mu mistrz olimpijski z Atlanty Ryszard Wolny.

Daniel Chwastek przypomina, że w tym roku jego podopieczny nie przegrał żadnej walki i pewnie wygrywał wszystkie zawody Pucharu Polski w Zapasach. - Warto też dodać, że zdobył również tytuły Mistrza Polski i wicemistrza Europy młodzików w Sumo, a sukcesy te zawdzięcza talentowi, ciężkiej pracy i znakomitym sparing partnerom, którymi byli Jakub Darmochwał i Jakub Antoszewski - dodaje szkoleniowiec "Pogoni".Jednocześnie podkreśla, że Adam Gardzioła jest uczniem klasy sportowej w miejscowym gimnazjum, gdzie z powodzeniem godzi naukę ze sportem. Przy okazji Daniel Chwastek zaprasza dzieci i młodzież do udziału w treningach sportów walki organizowanych przez klub z Tyszowiec. Zajęcia pozwolą dzieciom nie tylko poprawić swoją sprawność fizyczną, ale również nabrać pewności siebie, a w przyszłości być może pójść śladami starszych kolegów, którzy zdobywają medale na mistrzostwach Polski, Europy i świata.Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: danielchwastel@wp.pl.