Reklama Ten baner wyświetlono 104 565 razy.
tomaszowiaktomaszowiak
Gorący temat | 1371 wyświetlenia
Miasto Tomaszów LubelskiWydarzenia
11 styczeń 2016 16:25

Na ratunek. Drapieżny myszołów uratowany z ulicy

Dzięki dobremu sercu mieszkańców naszego miasta ptak cieszy się znów wolnością

Drapieżny myszołów uratowany z ulicy, fot. Nadle

fot. Nadle

Reklama Ten baner wyświetlono 10 248 976 razy.
Bank Spółdzielczy Top

Tomaszowscy leśnicy mieli ostatnio nietypowego gościa. Był nim skazany na pewną śmierć młody myszołów. Dzięki prawidłowej i szybkiej reakcji mieszkańca Tomaszowa, który zauważył ptaka mającego problem z lataniem - drapieżnik cieszy się znów wolnością.

 

Jak informuje nadleśnictwo, gdy panowały na Roztoczu silne mrozy, pracownicy otrzymali telefoniczną informację, iż na pewnej ulicy w Tomaszowie siedzi ptak, który ma problemy z lataniem. Sprawą natychmiast zainteresował się komendant, który po przybyciu stwierdził, że był to młody myszołów, który najwyraźniej miał problemy ze wzbiciem się w powietrze.

 

Ptak, siedząc na ziemi, z pewnością przy piętnastostopniowym mrozie skazany był na śmierć, więc pan Henryk zdecydował, by go przygarnąć. Myszołów został przez kilka dni następnym dzikim lokatorem, nie do końca najwyraźniej zadowolonym z tego stanu rzeczy. Jednakże po kilku dniach, odpowiednio karmiony i trzymany w odpowiednich warunkach, odbudował swoje siły.

 

W sobotę 9 stycznia, już w pełni sił, został wypuszczony na wolność. Zapewne była to dla myszołowa traumatyczna przygoda, jednakże z pomocą mieszkańca Tomaszowa jak i pracowników nadleśnictwa przeżył te trudne chwile.

 

Pamiętajmy, iż ptaki drapieżne są zgodnie z polskim prawem pod ścisłą ochroną, więc nie wolno ich niepokoić. Mieszkańcy Tomaszowa wykazali się znakomicie prawidłową reakcją, informując leśników.

 

źr. nadleśnictwo Tomaszów Lub.


  • R
    Redakcja
  • data dodania 11 styczeń 2016 16:25

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz