Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Świetny początek - złoto dla Katarzyny Stokfisz, srebro dla Szymona Sikory

Świetny początek - złoto dla Katarzyny Stokfisz, srebro dla Szymona Sikory

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych zakończył się z dobrymi wynikami. Katarzyna Stokfisz wywalczyła złoto, Szymon Sikora zdobył srebrny medal, natomiast Monika Mazurkiewicz zajęła dobre szóste miejsce.

To było mocne uderzenie. Inauguracja XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Dolny Śląsk 2016 wypadła dla reprezentacji Lubelszczyzny bardzo okazale. Złoty medal Katarzyny Stokfisz w juniorkach, srebrny medal Szymona Sikory w juniorach młodszych, szóste miejsce Moniki Mazurkiewicz (bardzo blisko było do pierwszej czwórki) oraz wysokie punktowane miejsca pozostałych reprezentantów (Tomasz Krawczyk - 10 m - ćwierćfinał, Aleksy Stokfisz - 14 m - ćwierćfinał, Kacper Jarczak - 18 m, Karol Teterycz 19 m, Aleksandra Hawryło 21 m) to dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

To były biegi w trudnych warunkach przy dużej wilgotności i dużym opadzie śniegu. To było trudne ustawiczne smarowanie nart, ale efekty są okazałe.