O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Dariusz Krech opowiada o nowych planach i pomysłach

Dariusz Krech opowiada o nowych planach i pomysłach

Dariusz Krech opowiada o nowych planach i pomysłach

Dariusz Krech w ubiegłym tygodniu objął stanowisko Dyrektora Tomaszowskiego Domu Kultury. Jest młody, energiczny i posiada bardzo dużo pomysłów, które miejmy nadzieję zostaną wcielone w życie. Jeśli chcecie się dowiedzieć o jakich planach mowa zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu z panem Dariuszem.

 

Dariusz Krech ma 30 lat i od 5 lat pracuje w Tomaszowskim Domu Kultury. Został tam zatrudniony jako informatyk. Z wykształcenia jest magistrem administracji. Ukończył Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. W czerwcu 2015 roku objął stanowisko Kierownika Działu Administracji TDK, a od lipca 2015 pełnił obowiązki dyrektora TDK w zastępstwie Pana Marka Parkota, który przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. 19 lutego 2016 natomiast Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego powołał go na stanowisko Dyrektora TDK. 

 

Jakie plany związane z działalnością TDK chciałby Pan zrealizować w najbliższych miesiącach?


W najbliższych jak i późniejszych miesiącach chciałbym przede wszystkim przeprowadzić na jak najwyższym poziomie wydarzenia kulturalne, które założyliśmy sobie na 2016 rok. Organizacja każdego z nich to pewnego rodzaju sprawdzian z umiejętności współpracy z grupą ludzi, a ocenę wystawiają odbiorcy w postaci naszych mieszkańców.

 

Dodatkowo chciałbym, aby budynek TDK, który funkcjonuje od 1965 roku był w razie potrzeby i możliwości finansowych na bieżąco remontowany. Sukcesywnie staram się doposażyć Dom Kultury o sprzęt niezbędny do poprawienia funkcjonowania placówki i pracy pracowników. W okresie wiosennym chciałbym poprawić estetykę wokół budynku Domu Kultury.

 

Czy posiada pan jakąś nową koncepcję zarządzania TDK, która poprawiłaby jego funkcjonowanie i zachęciła większą ilość mieszkańców do korzystania z oferty kulturowej?

 

Tomaszowski Dom Kultury od lat jest organizatorem dużych imprez, które mają już swoją tradycję i które na stałe utrwaliły się w świadomości mieszkańców. Imprezy te, to m. in.: Dni Tomaszowa, Jarmark Ordynacki, Tomaszowskie Spotkania z Operetką, Roztoczański Przegląd Chórów, Międzynarodowy Dzień Tańca, Dni Muzyki Sakralnej, Pokaż Skillsy.

W najbliższych latach zakładam kontynuację imprez, które na stałe weszły w kalendarz imprez miejskich i cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Angażować będę znanych i lubianych artystów, na których czeka tomaszowska publiczność.

Udało nam się zaplanować kilka nowych imprez, które w 2016 roku po raz pierwszy odbędą się w Tomaszowie Lubelskim, min.: Tomaszów Summer Night, Gitarowy Rekord Guinesa, Summer Cinema - kino letnie.

 

Należy wspomnieć, iż Tomaszowski Dom Kultury ma pełnowymiarową scenę z wyposażeniem niezbędnym do realizacji wieloosobowych spektakli teatralnych i imprez estradowych. Dysponuje też profesjonalnym sprzętem oświetleniowym i nagłośnieniowym.

Popyt na spektakle teatralne bywa różny. Popularne, znaczące nazwiska są w stanie zapełnić widownię pomimo tego, że wcale nie musi to być tanie. Największym powodzeniem cieszą się występy kabaretów i spektakle muzyczne, które odbywają się na naszej scenie.

Większa współpraca z agencjami artystycznymi pozwoli nam prezentowanie na scenie teatralnej większej ilości popularnych i lubianych kabaretów oraz spektakli.

Już teraz chciałbym Państwa zaprosić na sztukę pt. "Dwie Morgi Utrapienia" - przebój polskiego teatru komediowego, który zostanie wystawiony 9 marca.

 

Warto zwrócić uwagę również na fakt, iż w 2013 roku w Tomaszowskim Domu Kultury przeprowadzona została cyfryzacja kina. W chwili obecnej można śmiało powiedzieć, że nasze kino pod względem repertuaru nie ustępuje multipleksom. Staramy się zaspokoić gusta każdego odbiorcy, stąd też sporo jest filmów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W kinie prezentowane będą przede wszystkim nowości, na które najbardziej czeka publiczność.

Pragnę wznowić działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz prezentowania seansów tematycznych. Ważną rolę odegra również współpraca z lokalnymi mediami, które pomogą nam w promowaniu naszej kulturalnej działalności tak, aby informacje trafiały do zdecydowanie większego grona mieszkańców naszego miasta.

 

Chciałbym także nawiązać do stałych form pracy. Artystom należy dać możliwość pokazania się, zaprezentowania się szerszej publiczności. Takich możliwości jest wiele przy okazji imprez miejskich, festynów, przeglądów, konkursów. Takie występy dopingują do pracy, dają satysfakcję, rozwijają talenty, promują.

W chwili obecnej przy Tomaszowskim Domu Kultury działają następujące grupy artystyczne:

- Zespołu Folklorystycznego „Roztocze” – około 200 członków,

- Zespół Tańca Nowoczesnego „New Wave Two”  4 grupy,

- Warsztaty Wokalne,

- Zespół Teatralny,

- Chóry: Tomaszowiacy, Camerata, Sonata, Harmonia,

- Kapela Roztocze,

- Kapela Podwórkowa,

- Zespół Tamburino,

- Zespół Odsetki, oraz stałe formy pracy:

- zajęcia plastycznego (grupa dorosła, grupa dziecięco młodzieżowa),

- zajęcia z zakresu rekreacji sportowej (szachy, brydż, aerobik),

- zajęcia kultywowania tradycji żywego słowa, które będą reaktywowane od 1 marca po krótkiej przerwie.

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców planuję utworzyć nowe stałe formy pracy z dziećmi i młodzieżą.  

W ostatnim czasie udało mi się również nawiązać współpracę z następującymi zespołami działającymi

w Tomaszowie Lubelskim:

- The Undergroud,

- Ściana W,

- LTM,

- Naznaczeni,

- Bartosz Band,

 

Wierzę głęboko, że ta współpraca niebawem zaowocuje wspólnymi przedsięwzięciami na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury.

 

Czym dla pana jest Tomaszowski Dom Kultury?


Nowoczesny Dom Kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Ludzie, którzy przychodzą do Domu Kultury nie tylko konsumują kulturę, ale też ją aktywnie współtworzą. Nie są tylko widzami, czy biernymi odbiorcami.

Nowoczesny Dom Kultury wyszukuje ciekawe projekty różnych grup: artystów, animatorów kultury, zespołów, organizacji pozarządowych i zaprasza je do współpracy.

Uważam, że Dom Kultury powinien współpracować ze szkołami, biblioteką, szkołą muzyczną, artystami, animatorami i biznesem. Powinien być prawdziwym centrum życia miasta.

Zdaję sobie sprawę, że Dom Kultury musi zaistnieć jako instytucja dostarczająca najwyższej jakości ofertę. Współpraca ze społeczeństwem, organizowanie wspólnych inicjatyw będzie dobrym motorem do szukania potencjalnych środków zewnętrznych.

 

Bardzo dziękujemy za rozmowę i oczywiście życzymy wdrożenia tych wszystkich pomysłów w życie Tomaszowskiego Domu Kultury.

 

Również dziękuję.

Podobne publikacje