O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Nabór chętnych na kolektory słoneczne

Nabór chętnych na kolektory słoneczne

Gmina Tyszowce zachęca mieszkańców do składania deklaracji w sprawie skorzystania z unijnych dotacji na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Jeśli wniosek o przyznanie dofinansowania zostanie zaakceptowany Unia Europejska może dołożyć do tych inwestycji do 85 procent kosztów.

 

Szanse na dotacje będą mieć projekty, w których łączna moc instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii, nie przekracza 2 megawatów. Dlatego deklaracje mieszkańców będą rozpatrywane według kolejności ich składania, tak, by nie przekroczyły wspomnianej wielkości. W przeciwnym razie wniosek zostanie odrzucony.Kolektory mogą być montowane tylko na ścianie lub dachu budynku mieszkalnego, który nie jest pokryty eternitem. Ponadto do projektu nie mogą przystąpić osoby, które mają jakiekolwiek zobowiązania wobec gminu z tytułu podatków, opłat za wodę czy odbiór odpadów. Każda gmina, które chce się starać o unijne środki na OZE, przed złożeniem wniosku musi mieć dokumentację techniczną podłączenia instalacji na konkretnym budynku, dlatego jego właściciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów wykonania projektu i opinii o możliwości montażu urządzeń. Taki projekt wykonuje osoba wyznaczona przez samorząd. Szacuje się, że dokumentacja to wydatek 123 złotych i 50 groszy, a koszt wydania opinii wynosi 61 złotych i 50 groszy. Tę drugą kwotę należy wpłacić przed złożeniem deklaracji i dołączyć do niej potwierdzenie wpłaty. Natomiast opłata za projekt będzie pobierana dopiero po potwierdzeniu, że montaż instalacji będzie możliwy na konkretnym budynku.

 

Oprócz deklaracji udziału w projekcie zainteresowane osoby powinny złożyć wypełnioną ankietę i mapę przestrzenną budynku, wydaną przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Władze gminy zastrzegają, że realizacja inwestycji zależy od pozyskania środków zewnętrznych. Jeśli dotacja zostanie przyznana, projekt powinien zostać zrealizowany najpóźniej do końca listopada 2018 roku.Przez pięć lat od jego zakończenia instalacje będą należeć do gminy, która użyczy je bezpłatnie właścicielom posesji. Potem zostaną one przekazane im na własność.Deklaracje i pozostałe dokumenty można składać do 7 marca w pokoju numer 4 Urzędu Miejskiego w Tyszowcach. Niezbędne formularze i pełny regulamin można pobrać także w urzędzie, albo ze strony internetowej: www.tyszowce.pl, natomiast szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 66 12 125. 

 

źr. ias24.eu

Podobne publikacje