Reklama Ten baner wyświetlono 44 092 razy.
tomaszowiaktomaszowiak
Gorący temat | 1086 wyświetlenia
AktualnościGmina Tyszowce
24 październik 2016 12:09

Tyszowce. Rozmawiali z mieszkańcami o poprawie bezpieczeństwa

Organizatorami debaty byli Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim i Burmistrz Tyszowiec

Rozmawiali z mieszkańcami o poprawie bezpieczeństwa, KPP Tomasz

KPP Tomasz

Reklama Ten baner wyświetlono 10 148 259 razy.
Bank Spółdzielczy Top

We środę 19 października 2016 roku w Tyszowcach odbyła się debata społeczna dotycząca poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy. Organizatorami spotkania byli Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim oraz Burmistrz Tyszowiec. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań mieszkańców.

Uczestników debaty przywitali Burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając oraz I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji podkom. Szymon Mroczek. W spotkaniu wzięli udział m.in. mł.insp. Bartosz Magryta reprezentujący KWP w Lublinie, przedstawiciele lokalnych samorządów, kadra pedagogiczna szkół znajdujących się na podległym terenie, proboszcz parafii oraz mieszkańcy. Byli również policjanci z Posterunku Policji w Tyszowcach, którzy na co dzień pracują na tym terenie.

Na debacie została przedstawiona prezentacja dotycząca stanu bezpieczeństwa w mieście i gminie. Został również przedstawiony filmy profilaktyczny dot. bezpieczeństwa osób starszych „Oszustom Stop”. Następnie podczas otwartej dyskusji, uczestnicy debaty zgłaszali swoje spostrzeżenia, sugestie i oczekiwania. Wypracowano również kolejne cele, które będą przedmiotem planowanych dalszych działań na rzecz bezpieczeństwa. Kierownik PP w Tyszowcach omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku z tym, iż ten tydzień jest tygodniem mediacji na debatę została zaproszona mediator, która przedstawiła prelekcję na temat „Mediacja-droga do pojednania”.

Na zakończenie, tradycyjnie już, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań wobec służby Policji. Zostały też rozdane ulotki profilaktyczne dla uczestników debaty „Bezpieczny senior”, „Z pijanym nie jadę”, „Szukaj pomocy- SOW Tyszowce”.

źr. KPP Tomaszów Lub.


Tagi
  • debata społeczna
  • bezpieczeństwo
  • Tyszowce
  • mieszkańcy
  • Policja
  • R
    Redakcja
  • data dodania 24 październik 2016 12:09

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz