O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Tomaszowianka walczy o życie

Tomaszowianka walczy o życie

Lekarze ze szpitala w Lublinie walczą o życie 58-letniej mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego, która podczas kąpieli zatruła się tlenkiem węgla, pochodzącym z pracującego w łazience piecyka gazowego. 

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 października w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Matejki w Tomaszowie Lubelskim.

Kobieta poszła wziąć kopiel. Gdy po dłuższym czasie nie wychodziła z łazienki domownicy zaniepokoili się. Weszli do pomieszczenia i zobaczyli, że 58-latka jest nieprzytomna. Od razu wezwali karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowaną do miejscowego szpitala. 

W tomaszowskim szpitalu ze względu na bardzo ciężki stan zdrowia kobiety podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala w Lublinie. Tam lekarze walczą o jej życie.

Strażacy, który także zostali wezwani do mieszkania na miejscu zastali lokatorów, którzy wietrzyli pomieszczenia. Poziom tlenku węgla według dokonanych pomiarów był nadal podwyższony.

Sezon grzewczy niesie ze sobą nasilenie zagrożeń wynikających z eksploatacji różnego rodzaju pieców, piecyków, podgrzewaczy i innych urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń. Każde z tych urządzeń, niezależnie od sposobu zasilania (paliwo stałe, gaz, energia elektryczna), stanowi potencjalne zagrożenie, wynikające jednak najczęściej z nieznajomości lub nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Tomaszowscy strażacy od 1 stycznia 2016r. odnotowali łącznie 18 interwencji związanychz występowaniem tlenku węgla w powietrzu w obiektach mieszkalnych, jak również 31 zdarzeń związanych z pożarami sadzy w przewodach kominowych.

Z danych statystycznych Komendy Głównej PSP wynika, że w roku 2016 strażacy na terenie całego kraju interweniowali już 365 razy w związku z tlenkiem węgla. W całym zeszłym roku takich interwencji było ponad 7400.

W dniu 25 października 2016r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zainaugurował kampanię społeczną pod nazwą „Czad i ogień – obudź czujność”. Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

Kampania będzie prowadzona w okresie jesienno-zimowym na terenie całego kraju.Link do strony: mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15277,Co-czwarty-Polak-blednie-mysli-ze-czad-mozna-rozpoznac-po-zapachu-lub-dymie-Rusz.html

źr. KP PSP Tomaszów Lub.

 
 
Podobne publikacje