Gorący temat | 1102 wyświetlenia
AktualnościGmina Tyszowce
14 listopad 2016 11:45

Tyszowce. Weź udział w konkursie pn. "Przemocy mówimy NIE!"

Prace należy zgłaszać do 30 listopada

Weź udział w konkursie pn. "Przemocy mówimy NIE!", www.wola-k

www.wola-k

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach i jego partnerzy zachęcają uzdolnioną plastycznie młodzież do udziału w konkursie pod hasłem "Przemocy mówimy NIE!". Na przygotowanie propozycji jest coraz mniej czasu, bo ich przyjmowanie kończy się 30 listopada.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV - VI ze szkół podstawowych w Łaszczowie i Kazimierówce oraz Zespołu Szkół w Krynicach i Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach, które razem z tyszowieckim ośrodkiem uczestniczą w drugiej edycji projektu "Zdrowe macierzyństwo".

Konkursowe propozycje można wykonać dowolną techniką. Ważne, by pokazywały one negatywne skutki przemocy w rodzinie i mieściły się w formacie A4.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać u szkolnych koordynatorów, albo znaleźć na stronie: www.tyszowce.pl.

W ramach projektu "Zdrowe macierzyństwo" mieszkańcy mogą korzystać z indywidualnych porad, pogadanek terapeutycznych dla rodziców oraz brać udział w spotkaniach grup wsparcia dla osób zagrożonych i dotkniętych przemocą. W programie są również spotkania z nauczycielami na temat procedury "Niebieskiej Karty", warsztaty dla dzieci o bezpieczeństwie w internecie oraz porady prawne, psychologiczne i pedagogiczne dla przedstawicieli służb i instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.

Pierwsza edycja "Zdrowego macierzyństwa" była ukierunkowana przede wszystkim na małe dzieci, natomiast teraz projekt dotyczy rodziców i uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Spotkania będą się odbywać do końca roku w gminach: Jarczów, Krynice, Łaszczów, Rachanie, Ulhówek, Tarnawatka, Tomaszów Lubelski i Tyszowce.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

źr. ias24.eu


  • R
    Redakcja
  • data dodania 14 listopad 2016 11:45

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz

Więcej wpisów

Bal Andrzejkowy 2019 w Restauracji Avocado

  • Wydarzenie 30.11, 18:00, za 15 dni