Gorący temat | 1665 wyświetlenia
Na sygnaleGmina Tyszowce
16 listopad 2016 16:40

Gmina Tyszowce. Policjanci uratowali 66-latka przed zamarznięciem

Mężczyzna w nocy został znaleziony w opuszczonej stodole

Policjanci uratowali 66-latka przed zamarznięciem, pixabay.co

pixabay.co

Dzięki funkcjonariuszom policji 66-letni mężczyzna, który znajdował się w nocy podczas mrozu w stodole trafił pod opiekę rodziny. Policjanci skontaktowali się z pracownikami MOPS z prośbą o udzielenie pomocy dla mężczyzny. Policja apeluje, aby nie pozostawać obojętnym, jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo. Informujmy o tym instytucje pomagające w takich przypadkach.

W nocy policjanci Posterunku w Tyszowcach podczas sprawdzania miejsc opuszczonych na terenie gminy, w których mogą przebywać osoby bezdomne natrafili na śpiącego mężczyznę. Mężczyzna znajdował się w opuszczonej stodole, w dodatku był pod wpływem alkoholu. Temperatura powietrza w naszym powiecie spadła poniżej -5 stopni Celsjusza.

66-latek prowadzi wędrowny tryb życia. Policjanci oddali go pod opiekę rodziny i skontaktowali się z MOPS-em z prośbą o udzielenie pomocy dla mężczyzny.

Policjanci patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzają dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, penetrują parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi i apeluje, aby nie pozostawać obojętnym, jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo.

Zwróćmy uwagę na naszych sąsiadów czy maja opał, czy nie trzeba udzielić im pomocy.

źr. KPP Tomaszów Lub.

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.net on  • R
    Redakcja
  • data dodania 16 listopad 2016 16:40

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz

Więcej wpisów

Bal Andrzejkowy 2019 w Restauracji Avocado

  • Wydarzenie 30.11, 18:00, za 15 dni