Gorący temat | 1099 wyświetlenia
AktualnościGospodarkaGmina Tyszowce
16 styczeń 2017 13:13

Gmina Tyszowce. Zakończył się nabór wniosków o przyznanie dotacji z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina

Gmina chce pozyskać pieniądze na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Zakończył się nabór wniosków o przyznanie dotacji z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina, pixabay.co

pixabay.co

Zakończył się nabór wniosków o przyznanie dotacji z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina. Wśród samorządów, które liczą na wsparcie są Gminy Tyszowce w powiecie tomaszowskim i Żwirka na Ukrainie. 

- W naszym przypadku chcemy pozyskać pieniądze na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Tyszowcach. Na razie skanalizowaną mamy mniej więcej połowę miejscowości, a dzięki wsparciu Unii Europejskiej moglibyśmy wybudować około 7 kilometrów kanalizacji i wymienić stary wodociąg - mówi burmistrz Mariusz Zając. 

Z kolei ukraińscy partnerzy planują budowę oczyszczalni ścieków i około 2 kilometrów sieci kanalizacyjnej. 

Razem samorządy chcą na ten cel wydać prawie 1 milion 120 tysięcy, z czego dotacja może wynieść do 90 procent kosztów kwalifikowalnych. Wnioski o przyznanie dofinansowania mają być rozpatrzone w ciągu 3 do 6 miesięcy. 

W tym roku Tyszowce i Świrki zamierzają przygotować niezbędną dokumentację, a realizacja inwestycji jest planowana na 2018 rok.

źr. ias24.eu

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.net on  • R
    Redakcja
  • data dodania 16 styczeń 2017 13:13

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz

Więcej wpisów

Bal Andrzejkowy 2019 w Restauracji Avocado

  • Wydarzenie 30.11, 18:00, za 10 dni