AktualnościGmina Tyszowce
03 marzec 2017 16:36

Tyszowce. Policjanci i pracownicy tomaszowskiej komendy pomagają

Dla kobiet i ich dzieci funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy

Policjanci i pracownicy tomaszowskiej komendy pomagają, KPP Tomasz

KPP Tomasz

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odwiedzili Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach, gdzie przekazali dary dla ośrodka zebrane wspólnie z pracownikami cywilnymi tomaszowskiej jednostki. 

Na początku lutego kilkoro policjantów zorganizowało zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla kobiet oraz ich dzieci, które przebywają w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Tyszowcach. Do akcji przyłączyli się wszyscy policjanci i pracownicy cywilni. Dzięki tej akcji udało się zebrać rzeczy takie jak: ubrania, produkty spożywcze, chemię i zabawki dla najmłodszych. Dzisiaj z kobietami i dziećmi przebywającymi w ośrodku spotkali się policjanci Tomaszowa Lubelskiego. Mundurowi rozmawiali na temat przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie. Wyjaśnili jak sobie radzić z tym problemem i gdzie szukać pomocy - uświadomiono uczestniczkom, że to oprawca powinien się bać i wstydzić co zrobił, a nie one. 

Pokazano również jak szybko można się skontaktować z dzielnicowym za pomocą aplikacja na telefon „Moja Komenda”. Omówiono także sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjantka prowadząca poinformowała kobiety aby te, przed wyjazdem za granicę zebrały jak najwięcej informacji o osobach i pracy do której jadą. Ostrzegała przed tym jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi. 

SOW w Tyszowcach to ośrodek stacjonarny, pobytu okresowego (do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia) dla 25 osób z terenu województwa lubelskiego. Dla osób, które przeżyły głębokie, traumatyczne wydarzenia życiowe związane z przemocą fizyczną, emocjonalną, seksualną i materialną w swoich rodzinach, są w złym stanie psychicznym i nie mogą czasowo przebywać we własnych domach.

źr. KPP Tomaszów Lubelski, www.policja.pl


  • R
    Redakcja
  • data dodania 03 marzec 2017 16:36

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz

Więcej wpisów

Bal Andrzejkowy 2019 w Restauracji Avocado

  • Wydarzenie 30.11, 18:00, za 15 dni