Reklama Ten baner wyświetlono 291 015 razy.
tomaszowiaktomaszowiak
Gorący temat | 3105 wyświetlenia
Na sygnaleGmina Tyszowce
22 marzec 2017 10:18

Gmina Tyszowce. Wypadki, wypadki, wypadki...

Policja ustala wszystkie okoliczności, w jakich doszło do tych zdarzeń

Wypadki, wypadki, wypadki..., pixabay.co

pixabay.co

Do trzech wypadków drogowych doszło w poniedziałek na terenie gminy Tyszowce. Mundurowi wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tych zdarzeń. Ponadto zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali 5 uprawnień do kierowania. 

Po godzinie 10:00 dyżurny dostał zgłoszenie, że w Tyszowcach na ulicy Wielkiej doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Patrol Policji ustalił, że jadący oplem 78-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka mieszkańcowi gm. Dołhobyczów poruszającemu się samochodem marki daewoo i doprowadził do czołowego zderzenia. Kierujący daewoo został przewieziony do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 

Zaraz po godz. 13:00 samochód ciężarowy marki VW jadący ul. Zamojską w Zamłyniu, chciał skręcić w lewo i najprawdopodobniej nie włączył kierunkowskazu. W momencie kiedy zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, jadący z tyłu chrysler chcąc uniknąć zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. Tym sposobem oba pojazdy znalazły się w rowie. Chryslerem jechał 36-latek, a volkswagenem 45-latek, który został przewieziony do szpitala z obrażeniami. Kierowcy byli trzeźwi. 

Z kolei w miejscowości Wakijów, kierujący volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku zjechał na pobocze i uderzył w wystający korzeń drzewa. Do szpitala karetka przywiozła dwóch mężczyzn, którzy brali udział w wypadku. Jak ustalili policjanci, 19-latek razem z 21-letnim kolegą po zakrapianej alkoholem imprezie postanowili, że wrócą samochodem do domu. Jak wynika z relacji młodszego z nich, w miejscowości Wronowice przed samochodem przebiegły sarny, co zmusiło do ostrego hamowania i wjechania do rowu. Mężczyźni uznali, że dalszą drogę do domu przejdą pieszo. Jednak gdy dotarli do domu 21-latka, źle się poczuli. Wezwano wtedy karetkę. Obaj byli pod widocznym działaniem alkoholu. Obaj mieli ponad promil w organizmie. Dodatkowo od obu została pobrana krew do badań. 

Dodatkowo na terenie naszego powiatu zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy już o 7:00 rano, 48-letni mieszkaniec gm. Ulhówek, jadąc mercedesem miał 0,8 promila i został zatrzymany w miejscowości Hubinek. Drugiego z mężczyzn Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali w Lubyczy Królewskiej za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 39 km/h. 42-letni obywatel Ukrainy wydmuchał ponad dwa promile, jechał landroverem.

źr. KPP Tomaszów Lub., www.policja.pl

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.net on  • R
    Redakcja
  • data dodania 22 marzec 2017 10:18

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz