AktualnościZ kraju
28 lipiec 2017 15:22

Polityka. Spotkanie z posłem Jarosławem Sachajko (Kukiz'15)

Poruszano aktualne problemy z jakimi spotykają się na co dzień mieszkańcy powiatu tomaszowskiego

Spotkanie z posłem Jarosławem Sachajko (Kukiz'15), fot. nades

fot. nades

W dniu 21 czerwca  w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej Ruch Obywatelski Kukiz'15  zainaugurował działalność strony www.samorzadyzkukizem.pl, która jest internetową platformą, dzięki której każdy obywatel, grupa mieszkańców, ruch społeczny, czy stowarzyszenie, mogą wystartować w wyborach samorządowych.  

W naszym okręgu kampanie projektu samorządowego Kukiz'15 Poseł Jarosław Sachajko rozpoczął 26 czerwca konferencją prasową w swoim centralnym biurze w Zamościu, następnie wraz z sympatykami i działaczami  Ruchu Kukiz'15 rozpoczną w ramach kampanii odwiedziny w kolejnych miejscowościach.

25 lipca odbyło się spotkanie w Biurze Poselskim Jarosława Sachajko w Tomaszowie Lubelskim, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Poseł zachęcał do aktywnego uczestnictwa w projekcie „Samorządy z Kukizem” dzięki któremu będzie można reprezentować lokalną społeczność przy czym podkreślił, że wystarczy być pracowitym i uczciwym. Zadeklarował, iż osoby które wyrażą chęć startu w wyborach samorządowych będą uczestniczyć w szkoleniach i wykonywać projekty mające na celu przygotowanie się do kompetentnego sprawowania swojej funkcji.

Na spotkaniu w Tomaszowie Lubelskim poseł Sachajko mówił nie tylko o projekcie samorządowym. Zdecydowanie większa część spotkania poświęcona była aktualnym problemom z jakimi spotykają się na co dzień mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. Spośród wielu pytań do Posła na szczególną uwagę zasługuje poruszenie tematu przez jedną z uczestniczek w kwestii zastrzegania dowodu osobistego po jego zagubieniu lub kradzieży. Obecnie o ile zgłosimy o fakcie na Policję czy do Wydziału Spraw Obywatelskich dowody osobiste nie są zastrzegane w bazach ogólnopolskich w  bankach czy w bazach sieci telefonii komórkowych. Powoduje to wiele przypadków  gdzie przez okazanie dowodu zaciąganie obciążenia finansowe tworzą długo ciągnące się sprawy sądowe. Na spotkaniu jako, że Poseł jest również Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie obyło się bez pytań od miejscowych rolników, którzy nadal mają do prowadzonej polityki i wprowadzanych zmian, wiele do życzenia. W odpowiedzi Poseł prosił o składanie pism informujących o danej sytuacji, by w miarę odpowiedzi na kolejne interpelacje przygotować konkretne rozwiązania. Poseł poinformował, iż w ramach   Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz'15 trwają prace nad wypracowaniem nowego Prawa Rolnego oczekiwanego przez Rolników. Uczestnicy spotkania mogli się zapoznać z  informatorem dotyczącym ustaw rolniczych i około rolniczych, które złożył Poseł Jarosław Sachajko w imieniu Posłów Klubu Kukiz'15.

materiał nadsłany


Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz

Więcej wpisów