Reklama Ten baner wyświetlono 290 928 razy.
tomaszowiaktomaszowiak
Gorący temat | 1096 wyświetlenia
Na sygnaleGmina TyszowceGmina Rachanie
08 luty 2018 13:02

Gmina Rachanie. Nie zamarzł dzięki dzielnicowemu z posterunku w Tyszowcach

Nie zamarzł dzięki dzielnicowemu z posterunku w Tyszowcach, KPP Tomasz

KPP Tomasz

We środę 7 lutego dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach podczas pełnionej służby w trakcie odwiedzin posesyjnych uratował 62-letniego mieszkańca gm. Rachanie przed wychłodzeniem. Policjant wezwał pogotowie, a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka.

Asp. Waldemar Łuczak, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach wczoraj około godziny 9:00 w trakcie pełnionej służby obchodowej na terenie gminy Rachanie zobaczył mężczyznę w oknie domu stojącego z dala od zabudowań.

Okazał się nim być 62-letni mężczyzna, który był bardzo wychłodzony.

Policjant natychmiast wezwał pogotowie, a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia. Po przyjeździe karetki mężczyzna został odwieziony do Szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jego życie i zdrowie nie są zagrożone. Dzięki czujności i zaangażowaniu dzielnicowego udało się zapobiec tragedii.

Bardzo ważne jest, aby w okrezie zimowym i późno jesiennym, kedy temperatura spada poniżej zera zwracać uwagę na osoby samotnie zamieszkujące, w podeszłym wieku, znajdujące się pod wpływem alkoholu, które mogą być w stanie wychłodzenia.

W takich przypadkach należy natychmiast udzielać im pomocy i poinformować Pogotowie Ratunkowe bądź Policję, a także dzwonić pod numer alarmowy 112.

źr. KPP Tomaszów Lub.

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.net onKomentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz