O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Trzy medale dla Lubelszczyzny podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2018

Trzy medale dla Lubelszczyzny w pierwszym dniu startów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2018.

Na trasach Pod Żukowem w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych zainaugurowali swoje starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży narciarze biegowi. W pierwszej konkurencji w biegach sprinterskich stylem dowolnym bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobywając po jednym medalu każdego koloru.

Złoto w kategorii juniorek młodszych wywalczyła Monika Skinder, a jej koledze klubowemu Janowi Żółkiewskiemu (srebrny medal w juniorach B) zabrakło centymetrów do pierwszego miejsca. W tej samej kategorii juniora B Bartosz Głąz zdobywa brązowy medal

Wyniki "naszych" zawodników w dniu dzisiejszym:

Juniorzy A: Bardzo dobre 6-te miejsce w finale B wywalczył Tomek KrawczykAlek Stokfisz zajął 9-te miejsce.

Juniorki B: Złoty medal Monika SkinderMagda Kuśmierz wygrała finał B i zajęła 5-te miejsce, Kasia Sendecka ostatecznie zajęła 13-te miejsce.

Juniorzy B: Srebrny medal Janek Żółkiewski, brązowy medal Bartek GłazDawid Ciećko wygrał pewnie finał B i zajął 5-te miejsce, Emil Pleskacz zajął 12-te, a Kamil Ożarowski 13-te miejsce.

Waldemar Kołcun  - trener  MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski tak komentuje zawody:"Cieszę się, że tak wysokimi lokatami rozpoczęliśmy rywalizację w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie. Oprócz medali cieszą wysokie wyniki pozostałych zawodników, którzy wygrali z zawodnikami, z którymi jeszcze na przestrzeni tego sezonu nie wygrywali.

To znaczy, że nasz forma jest optymalna, a ostatnie tygodnie potwierdziły koncepcję  bezpośredniego przygotowania do startów. Do tego doszło na wysokim poziomie  smarowanie, w które mocno angażują się zawodnicy, gdyż ja bym sam nie dał rady, a na "serwis-menów" jeszcze naszego klubu nie jest stać. Na pewno w tym elemencie nie ustępowaliśmy "serwis-menom” Kadry, którzy przyjechali na OOM smarować narty wybranym  zawodnikom.

Mam nadzieję, że uda nam się na tym poziomie wystartować w kolejnych konkurencjach, a więc w stylu dowolnym i klasycznym na dystansie, a na koniec zmagań w niedziele 25.02 w  sztafetach sprinterskich".