Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Monika Skinder lepsza od Justyny Kowalczyk w fińskim Olos

Monika Skinder lepsza od Justyny Kowalczyk w fińskim Olos

Monika Siknder sezon narciarski 2018/2019 rozpoczęła bardzo mocnym akcentem. Zajęła piąte miejsce w finale sprintu kobiet w pierwszych w tym sezonie zawodach narciarskich pod egidą FIS. Zawody rozgrywane były w fińskim Olos.
W kwalifikacjach Monika Skinder zajęła 7 miejsce, natomiast Justyna Kowalczyk 3. Swoim występem Monika pokonała Justynę Kowalczyk, która udział w zawodach zakończyła na półfinale.

Jest to życiowy sukces zawodniczki z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w występach w seniorskim bieganiu.

W finale Monika osiągnęła czas 3:23,91.

Na Twitter-rze Justyna Kowalczyk

"Monika Skinder w kwalifikacjach zrobiła zdecydowanie najlepsze FIS punkty w życiu. Co prawda już startowała w poprzednim sezonie w Pucharze Świata, ale nie miała do tego uprawnień. Teraz już ma! Gratuluję!!!"

Przeczytaj także "Biegi narciarskie. 16-letnia Monika Skinder zadebiutuje w Pucharze Świata"

mat.: Tomasz Wątły