Reklama Ten baner wyświetlono 48 669 razy.
tomaszowiaktomaszowiak

Hrebenne. Ukraińcy protestują. Są utrudnienia na przejściach granicznych

Ukraińcy protestują. Są utrudnienia na przejściach granicznych, NOSG Chełm

NOSG Chełm

Reklama Ten baner wyświetlono 10 155 711 razy.
Bank Spółdzielczy Top
Straż Graniczna oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informują, że na przejściach granicznych z Ukrainą, między innymi w Hrebennem, trwają utrudnienia w  odprawach oraz w ruchu po przekroczeniu granicy.

Powodem problemów są trwające na Ukrainie blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych związane ze zmianą przepisów celno-skarbowych.

Ukraińscy właściciele samochodów jeżdżących na zagranicznych numerach rejestracyjnych zablokowali drogi dojazdowe do przejść granicznych z Polską. Powodem ich działań są zaostrzenia zasad wwozu pojazdów zarejestrowanych w krajach trzecich, które użytkowane były bez zmian numerów rejestracyjnych przez co nieuiszczane były opłaty skarbowe na Ukrainie.

Obywatele Ukrainy kupowali samochody używane w Polsce lub na Litwie. Rejestrowali je wspólnie z obywatelami tych państwa na zasadzie współwłaścicieli. Pozwalało to na korzystanie z pojazdów na terenie Ukrainy nie płacąc przy tym cła.

Rada Najwyższa Ukrainy (parlament) przyjęła ustawę o obniżeniu akcyzy za pojazdy samochodowe wwożone z zagranicy oraz wzmacniającą kontrolę nad autami zarejestrowanymi w innych państwach.  Stało się to przyczyną niezadowolenia obywateli Ukrainy.
  • data dodania 26 listopad 2018 13:14

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz