Reklama Ten baner wyświetlono 76 546 razy.
Centrum Szkół Mundurowych

Wiadomości

FOTO. Co przemycano najczęściej przez granicę w listopadzie? Sprawdź!

4 grudzień 2018 18:14
Co przemycano najczęściej przez granicę w listopadzie? Sprawdź!,

Foto Magic

FotoMagic to firma świadcząca wysokiej jakości usługi z zakresu fotografii jak i panoram sferycznych.
Wożuczyn 24a, Wożuczyn 22-640
Tradycyjnie papierosy ale również marihuanę, bursztyn, okazy CITES i monety zatrzymali w listopadzie funkcjonariusze lubelskiej służby celno–skarbowej.

Narkotyki na granicy

350 g marihuany próbował przemycić do Polski obywatel Ukrainy. Mężczyzna przekraczał granicę w Dołhobyczowie. Nie zgłosił przy odprawie żadnych towarów akcyzowych. Marihuanę spakowaną w trzy woreczki foliowe ukrył pod odzieżą.

Mężczyznę wraz z zatrzymanym narkotykiem przekazano do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Postępowanie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

CITES

Podczas kontroli samochodu przekraczającego granicę w Terespolu  funkcjonariusze KAS ujawnili wyprawioną skórę wilka szarego – okazu chronionego przepisami międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Skóra leżała na fotelu kierowcy, 33-letniegoobywatela Rosji. Mężczyzna wyjaśnił, że ujawniony okaz kupił w sklepie w Moskwie za kwotę 5000 rubli. Skóra miała być przeznaczona do … wyłożenia siedzenia w samochodzie w celu poprawy komfortu jazdy.

Niestety mężczyzna nie posiadał odpowiednich dokumentów dot. CITES, zezwalających na legalny przewóz skóry przez granicę.

Bursztyn

Podczas szczegółowiej kontroli samochodu osobowego przekraczającego polsko-ukraińskie przejście graniczne w Zosinie, funkcjonariusze znaleźli w podszybiu pojazdu 6,5 kg bursztynu. Nieobrobione bryłki jantaru próbował przemycić obywatel Ukrainy.

Noktowizor

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem udaremnili wywóz poza UE urządzenia optyczno-elektronicznego. Noktowizor przewoził na Ukrainę 40-letni obywatel tego kraju. Jak wyjaśnił zakupił urządzenie w Rzeszowie na potrzeby własne – jest myśliwym.

Noktowizor jest towarem podwójnego zastosowania. Są to towary, które mogą być użyte zarówno do celów cywilnych jak i wojskowych. Na wywóz poza terytorium Unii Europejskiej takich towarów konieczne jest zezwolenie ministra właściwego do spraw przedsiębiorczości i technologii.
Z uwagi na fakt, że mężczyzna nie posiadał wymaganych dokumentów urządzenie zostało zatrzymane, a przeciwko obywatelowi Ukrainy wszczęto postępowanie karne – skarbowe.

Papierosowe wpadki 

W sumie w listopadzie br. funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego udaremnili na granicy w woj. lubelskim przemyt ponad 200 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 2,8 mln zł.

Ponad 13 tys. paczek nielegalnych papierosów ukrył w samochodzie 33-letni obywatel Ukrainy. Kontrabandę ujawnili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Zosinie. Papierosy znajdowały się w dachu, podłodze oraz ścianach pojazdu. Mężczyzna przyznał się zarówno do ich ukrycia jak i próby przemytu. Papierosy oraz samochód zostały zatrzymane jako dowód w prowadzonym postępowaniu. 

Kontrola samochodu osobowego marki Ford Mondeo na przejściu granicznym w Sławatyczach zakończyła się ujawnieniem ponad 3 tys. paczek nielegalnych papierosów. Kontrabanda ukryta była w przerobionej podłodze oraz dachu pojazdu, którym podróżował 22-letni obywatel Białorusi. Zarówno papierosy, jak i służący do ich przewozu pojazd zostały zatrzymane.

Z kolei na przejściu granicznym w Terespolu podczas rewizji samochodu marki Volkswagen Crafter funkcjonariusze ujawnili 2796 paczek papierosów. Tym razem również kontrabanda ukryta była w specjalnych skrytkach w przerobionej podłodze pojazdu. Jako przeznaczony do przemytu, pojazd został zatrzymany, a przeciwko kierowcy wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Również podczas kontroli wykonywanej na drogach funkcjonariusze zatrzymują dużą ilość nielegalnych papierosów. Podczas jednej tylko kontroli na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dorohucza ujawniono w bagażniku osobowego forda ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy, przykryte m.in. ubraniami, przewoził obywatel Polski.  

źr. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie


Może Cię zainteresować

Tragiczny wypadek na trasie Bełżec - Lubycza Królewska. Nie żyją 2 osoby

Tragiczny wypadek na trasie Bełżec - Lubycza Królewska. Nie żyją 2 osoby

Dzisiaj na DK-17 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem dwóch os...
 • 28.05.2020
Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Tarnawackiej

Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Tarnawackiej

W poniedziałek 11 maja 2020 roku około godziny 10:24 w Dąbrowie Tarnawackiej ...
 • 12.05.2020
 • Redakcja
Pijany włamywacz złapany na gorącym uczynku

Pijany włamywacz złapany na gorącym uczynku

Na laptopa i radio chciał połasić się pijany 31-letni mieszkaniec gminy Zwier...
 • 28.04.2020
 • Redakcja
80-letnia schorowana kobieta uratowana przez tomaszowskich policjantów
Warto zobaczyć

80-letnia schorowana kobieta uratowana przez tomaszowskich policjantów

Policjanci uratowali samotną i schorowaną kobietę, z którą od dłuższego czasu...
 • 16.04.2020
 • Redakcja
Groźne zdarzenie drogowe w Lubyczy Królewskiej
Warto zobaczyć

Groźne zdarzenie drogowe w Lubyczy Królewskiej

28-letni kierowca był nieprzytomny
 • 15.04.2020
 • Redakcja
W Tomaszowskim szpitalu zmarła 59-letnia pacjentka z infekcją COVID-19
Warto zobaczyć

W Tomaszowskim szpitalu zmarła 59-letnia pacjentka z infekcją COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o śmierci siedmiu osób, w tym...
 • 08.04.2020

Komentarze (0 komentarz)

 • Żadne komentarze nie zostały dodane.


TOMASZÓW LUBELSKI
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się .
Reklama Ten baner wyświetlono 235 572 razy.
Dodaj ogłoszenie