Reklama Ten baner wyświetlono 174 263 razy.
Szkoła Jeziernia
Gorący temat | 1112 wyświetlenia
SportMiasto Tomaszów LubelskiKultura i rozrywka
09 grudzień 2018 19:52

Po raz pierwszy odbył się Tomaszowski Bieg Mikołajkowy

Youtube: Media VTL

Reklama Ten baner wyświetlono 10 143 430 razy.
Bank Spółdzielczy Top
9 grudnia (niedziela) w tomaszowskim Parku Miejskim miał miejsce pierwszy Tomaszowski Bieg Mikołajkowy. Na starcie stanęła grupa biegaczy, która pokonał dystans 5 kilometrów. Organizatorami byli: Marta Małka, Gosia Wójtowicz, Mariusz Machoś, Waldemar Nieścior z Tomaszowskiej Grupy Biegowej oraz Fundacja „Parasol Roztocza”.  

- Pomysł zrodził się w mojej głowie w czasie nocnej zmiany w pracy. Mamy nieoficjalną grupę biegową, o której coraz głośniej słychać. Organizowaliśmy wyjazd do Biłgoraja, gdzie wczoraj również odbył się taki bieg. Nieoficjalny, bez pomiaru czasu. W głowie zrodził mi się takie coś: po co jechać gdzieś skoro możemy zrobić to tutaj. W czasie jednego z treningów rozmawialiśmy i stwierdziliśmy, że to fajny pomysł. Chcieliśmy zebrać 15, 20 osób do biegania. Jak widać przyszło dzisiaj dużo więcej. - mówił po biegu Waldemar Nieścior, organizator spotkania.

Na starcie stanęło kilkanaście osób. Każdy z uczestników przyniósł karmę dla psów ze schroniska. Kilku biegaczy przyszło w przebraniu Świętego Mikołaja.

- Jestem przeszczęśliwy i zadowolony. Wydaje mi się, że to coś pięknego. Nie wydawało mi się, że tyle osób może nas wesprzeć w tym działaniu. Na dodatek zbieramy się też w szczytnym celu. Ze swojej strony obiecuję, że będziemy to robić częściej i więcej.  Można zrobić dużo, tylko trzeba chcieć. - dodaje organizator.

Przejdź do albumu Po raz pierwszy odbył się Tomaszowski Bieg Mikołajkowy, fot. Youtube: Media VTL

 • data dodania 09 grudzień 2018 19:52

Komentarze (2 )

 • LukaRoz
  10 grudzień 2018 23:27
  Nie kilkanaście, a grubo ponad sto osób uczestniczyło w tym biegu, mimo nie sprzyjającej aury. Myślę że za rok wynik będzie trzy cyfrowy
 • LukaRoz
  10 grudzień 2018 23:29
  Brawa dla organizatorów.
Dodaj komentarz