Reklama Ten baner wyświetlono 14 578 razy.
Urząd Miasta Tomaszów Lubelski
Aktualności
Gorący temat | 1158 wyświetlenia

Powiat tomaszowski. Idą ogromne pieniądze na remont dróg - wywiad ze starostą tomaszowskim

Idą ogromne pieniądze na remont dróg - wywiad ze starostą tomaszowskim,
Reklama Ten baner wyświetlono 10 050 512 razy.
Bank Spółdzielczy Top
Ogłosił Pan nabór na Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie. Co skłoniło Pana do podjęcia takiej decyzji?

Przychodząc do Starostwa mieliśmy sygnały, że trzeba przyjrzeć się szkolnictwu. Młodzieży jest coraz mniej, a szkoły generują coraz wyższe koszty. Nie znam się dobrze na oświacie, nie mam wykształcenia pedagogicznego, dlatego postanowiliśmy wziąć kogoś kto miałby świeży ogląd.

Co dalej z działką u zbiegu ulic Aleja Sportowa i Ordynacka?

Jesteśmy na etapie uzgodnień między miastem a powiatem. Przygotowywane są opinie prawne, żebyśmy nie zrobili czegoś bezprawnie. Niebawem odbędzie się spotkanie burmistrza z radcą prawnym z powiatu. Omawiana będzie ścieżka powrotu działki do Starostwa. Wtedy zastanowimy się co dalej z nią będzie. Najpierw musimy być przygotowani pod względem prawnym.


Jakie cele i zadania postawił Pan sobie do wykonania w czasie kadencji?

Zadania, które ciążą na powiecie chcemy wykonać w sposób przynajmniej dobry. Chcielibyśmy pójść w przebudowę dróg. Byłem na spotkaniu z wojewodą. Idą ogromne pieniądze na remont dróg. Myślę, że Powiat Tomaszowski może liczyć na dofinansowanie rzędu 80 procent. Zależy od tego jak powiat zostanie zakwalifikowany ze względu na przychód na mieszkańca. Zdecyduje o tym  Urząd Wojewódzki. Powiat Tomaszowski nie jest zasobny, dlatego mam nadzieje, że pod tym względem będziemy nisko. Pozwoli nam to uzyskać wysokie dofinansowania. Jest możliwy montaż finansowy z gminami, gdzie te drogi powiatowe przebiegają. Będzie można zrobić inwestycję za 10 czy 15 procent.

Czyli stawia Pan na przebudowę dróg powiatowych?

Częściowo stawiam na drogi. Zadania, które są naszym obowiązkiem też będziemy realizować w sposób dobry. W ramach tego co mamy musimy podzielić to tak, żeby wszystkie podmioty działały we właściwy sposób.

Czy będzie Pan wspierał budowę basenu w Tomaszowie Lubelskim?

Na pierwszej sesji zapowiedziałem pomoc dla Miasta w inwestycji budowania krytej pływalni. Była to deklaracja większości radnych oraz zarządu powiatu. Dziś za wcześnie, żeby powiedzieć jak to się odbędzie, jak będzie wyglądała pomoc. Po spotkaniu z burmistrzem z radcami prawnymi dojdziemy do porozumienia.  Nie chcę, aby ktoś miał jakikolwiek cień wątpliwości pod względem prawnym. Może burmistrz zmieni plan zagospodarowania. Wtedy działka będzie będzie bardziej atrakcyjna i co za tym idzie cena będzie wyższa. Czekamy na rozmowę. Chcemy wrócić do takiego stanu, że my będziemy właścicielami działki. Jeśli ją sprzedamy to jakiś udział damy.    

Budowa basenu to ogromna inwestycja. Wymierne korzyści będą dla wszystkich mieszkańców  powiatu. Jest to wartość dodana w Tomaszowie. Wiedzą o tym ludzie, którzy jeżdżą na przykład na rehabilitację do Zamościa czy Horyńca. Zrobimy wszystko, żeby mieć swój wkład jako powiat w budowę krytej pływalni.
Komentarze
Liczba komentarzy 0
    Brak komentarzy
Dodaj komentarz