Reklama Ten baner wyświetlono 42 160 razy.
tomaszowiaktomaszowiak

Tomaszów Lubelski. Podsumowanie 2018 r. Zobacz najważniejsze wydarzenia z minionego roku

Podsumowanie 2018 r. Zobacz najważniejsze wydarzenia z minionego roku,
Reklama Ten baner wyświetlono 10 143 289 razy.
Bank Spółdzielczy Top

STYCZEŃ

W Święto Trzech Króli policjanci udaremnili próbę samobójczą

6 stycznia, sobota, około godziny 12.30 na terenie firmy „Tomnet”, przy ulicy Lwowskiej, miała miejsce próba samobójcza. Na stojącą obok budynku wieżę weszła 26 – letnia mieszkanka Tomaszowa z zamiarem odebrania sobie życia. Kobieta weszła na wysokość około 3 metrów. Funkcjonariusze tomaszowaksiej komendy uratowali kobeitę, która został przekazana ratownikom medycznym.

Monika Skinder obroniła tytuł mistrza Polski

16 – letnia Monika Skinder, reprezentująca grupę MULKS Grupa Oscar z Tomaszowa Lubelskiego, obroniła tytuł mistrzowski zdobywając złoty medal w sprincie techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Mistrzostwa Polski rozgrywane są na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

LUTY

Wypadek. Z czwartego piętra wypadła kobieta

23 lutego, piątek, doszło do wypadku na jednym z tomaszowskich osiedli mieszkaniowych w centrum miasta.W bloku przy ul. Traugutta z okna na czwartym piętrze wypadła kobieta. Przybyła na miejsce karetka pogotowia ratunkowego zabrała poszkodowaną do tomaszowskiego szpitala.

Reaktywacja Młodzieżowej Rady Miasta

21 lutego, środa, w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta miało miejsce posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Lubelskiego. Radni złożyli ślubowanie. Następnie burmistrz Wojciech Żukowski o raz przewodniczący Rady Miasta Mirosław Fus wręczyli zaświadczenia potwierdzające wybór na urząd radnego. Młodzieżowa Rada Miasta wybrała swoje władze. Przewodniczącym została Justyna Romanowska, wiceprzewodniczącymi Łucja Więcławek i Piotr Leńczuk, sekretarzem Julia Nieścior.

MARZEC

Tomaszowski szpital rozbuduje Szpitalny Oddział Ratunkowy

Na ternie tomaszowskiego szpitala prowadzone są prace budowlane związane z utworzeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Remont obejmie adaptację istniejącej już Izby przyjęć przy szpitalu oraz dobudowę budynku. W ramach prowadzonych prac przebudowane zostaną również garaże dla pojazdów zespołu ratownictwa medycznego. Ważnym elementem prowadzonych prac budowlanych jest budowa lądowiska dla śmigłowców dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zostanie ono zorganizowane na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.

KWIECIEŃ

Na ulicy Lwowskiej rozpędzony Volkswagen staranował kobietę

18 kwietnia, środa, na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim doszło do potrącenia pieszej. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Żeromskiego przy Parku Miejskim. Wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, na które weszła kobieta. Kiedy przechodziła na druga stronę wjechał w nią jadący ulicą Lwowską rozpędzony volkswagen golf.

Michał Okoń wrócił z Kielc z tytułem Mistrza Polski

Michał Okoń kulturysta z Tomaszowa Lubelskiego zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii 75 kilogramów.Mistrzostwa odbywały się w Kielcach. Michał Okoń w tym roku zdobył już tytuły: Mistrzostwach Pomorza i i Śląska. Kulturysta trenuje pod okiem, trenera Krzysztofa Stolarczyka.

MAJ
 

W rytmie disco polo

Zenon Martyniuk, w czasie "Dni Tomaszowa" zagrrał na scenie w Tomaszowie Lubelskim.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Króla Zygmunta

Jeszcze w kwietniu została zmieniona organizacja ruchu na ulicy Króla Zygmunta w Tomaszowie Lubelskim. Wprowadzono ruch jednokierunkowy na odcinku od ulicy Lwowskiej do skrzyżowania z ulicą Królewską. Zmiany zostały wprowadzone na wniosek Burmistrza Miasta przez Powiatowy Zarząd Dróg, który jest zarządcą drogi.

CZERWIEC
Tomasz Zieliński zostanie posłem na Sejm Rzeczypospolitej?

Tomasz Zieliński, dyrektor delegatury zamojskiej Lubelskiego Kuratora Oświaty, zasiądzie w Sejmie. Zastąpi on Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej powołowego na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw w związku z objętym stanowiskiem zrzekł się mandatu posła.

Loteria RMF FM zagra dla tomaszowskiego szpitala

1 czerwca, piątek, ogólnopolska loteria prowadzona przez stację radiową RMF FM zbiera pieniądze na sprzęt dla tomaszowskiego szpitala. Fundusze przeznaczone są na pomoc dzieciom leczonym na Oddziale Dziecięcym. Pieniądze, które zbierane są dzięki słuchaczom przeznaczone zostaną na zakup sprzętu. Będzie to między innymi: kardiomonitory, holter EKG, spirometr, pompy infuzyjne, pulsoksymetry i lampę do fototerapii.

LIPIEC

Rada miasta będzie urzędować w mniejszym składzie

Tomaszowska Rada Miasta do jesiennych wyborów samorządowych będzie obradować w pomniejszonym składzie. W posiedzeniach będzie brało udział 20 radnych.

SIERPIEŃ

Największe znalezisko kultury łużyckiej w powiecie tomaszowskim

Na posesji w Tarnoszynie ukryta jest historia. W czasie prowadzonych prac wokół domu u pana Wolskiego co jakiś czas wykopywane były elementy popielnic. Sprawą zainteresowali się Stanisław Górnicki i Mariusz Skorniewski, regionaliści i pasjonaci historii.


Przysięga Terytorialsów na rynku w Tomaszowie Lubelskim


12 sierpnia, niedziela, na tomaszowskim rynku miała miejsce uroczystość złożenia przysięgi przez żołnierzy Wojskowej Obrony Terytorialnej. Ponad 100 żołnierzy – ochotników złożyło przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej zasilając szeregi Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

WRZESIEŃ

Śmiertelny wypadek w Bełżcu. Dwie osoby nie żyją

7 września, piątek, na krajowej drodze nr 17 w Bełżcu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na skrzyżowaniu dróg z Tomaszowa do Hrebennego i Jarosławia zderzyło się pięć samochodów, w tym 2 samochody ciężarowe. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, trzy zostały ranne.

Lada chwila ruszy budowa basenu w Tomaszowie

29 sierpnia, środa, o godzinie 12.00 w Urzędzie Miasta Tomaszowa Lubelskiego będzie miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy urzędem a firmą ERBUD S.A. z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę w drugim konkursie na budowę basenu.

PAŹDZIERNIK

Droga z Tomaszowa do Zielonego zsotała oddana do użytku

27 września, czwartek, miało miejsce otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Tomaszów Lubelski – Krasnobród, na odcinku do Zielonego.

Wybory samorządowe

Wojciech Żukowski został burmistrzem miasta na kolejną kadencję. Uzyskał wynik: 63,08 procent głosów. Liczba oddanych głosów: 5 177

PiS wygrał w powiecie tomaszowskim. PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: uzyskało 39,22 procent. Liczba oddanych głosów 13 872. Przekłada się to na 11 mandatów. Stanowi to większość w radzie. POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: uzyskało 26,95 procent. Liczba oddanych głosów: 9 532. W Radzie Powiatu zasiądzie 5 radnych. „SAMORZĄDOWCY”: uzyskało 16,23 procent. Liczba oddanych głosów 5 739. W Radzie Powiatu zasiądzie 4 radnych.

POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE: uzyskało 8,32 procent. Liczba oddanych głosów 2 944. W Radzie zasiądzie 1 przedstawiciel.

Wójtem Gminy Tomaszów Lubelski na kolejną kadencje wybrana została Marzena Czubaj-Gancarz: 50,50 procent. Liczba głosów: 2538

LISTOPAD

Szpitalny Oddział Ratunkowy I lądowisko w tomaszowskim szpitalu otwarte

W czwartek 15 listopada, w Szpitalu w Tomaszowie Lubelskim miało miejsce otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szpitalny Oddział Ratunkowy powstał w miejscu dotychczasowej Izby Przyjęć. W ramach tego dobudowano nowy budynek, którego powierzchnia liczy 700 metrów kwadratowych. Nowy oddział wyposażony został między innymi w: aparat RTG, EKG, ultrasonograf, kardiomonitory, specjalistyczne łóżka i stoły zabiegowe.

Starostwo Powiatowe. Władze powiatu zostały wybrane

W tajnych wyborach radni jednogłośnie poprali kandydaturę Henryka Karwana na Starostę Powiatu Tomaszowskiego. 53 - latek, żonaty, dwoje dzieci, radny V i VI kadencji, kierownik obwodu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim.

GRUDZIEŃ

Tomaszów Lubelski. Rekordowy budżet miasta uchwalony

14 grudnia, piątek, w Urzędzie Miejskim obradowała Rada Miasta. W czasie obrad przyjęto budżet Tomaszowa Lubelskiego na przyszły rok. Radni zaplanowali, że wydatki osiągnął kwotę 105 551 084,84 zł. Jest to największy budżet jaki kiedykolwiek był zaplanowany w dziejach miasta. Dochód zaplanowany na 2019 rok wyniesie 98 414 284,84 zł. Natomiast wydatki to rekordowa suma ponad 105 551 084,84 zł. Na wydatki bieżące Urzędu przeznaczono ponad 70 mln zł. Na inwestycje prowadzone w 2019 roku uzyskano kwotę niespełna 35 mln zł.

Protest przed Sądem Rejonowym w Tomaszowie. „Walczymy o godną płacę”

We środę 12 grudnia o godzinie 12:00 przed Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim wyszli protestować pracownicy administracyjni sądu. Dołączyli do ogólnopolskiej akcji pracowników sądów. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na ich ciężką pracę i nieadekwatnie niską płacę.

Udostępnij ten wpis i podziel się ze znajomymi.

Posted by tomaszowiak.net onTagi
  • Tomaszów Lubelski
  • podsumowanie roku
  • data dodania 31 grudzień 2018 14:30

Komentarze (0 )

  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?
Dodaj komentarz