Reklama Ten baner wyświetlono 78 927 razy.
Centrum Szkół Mundurowych

Wiadomości

„Mundurówka” to nauka poprzez działanie

21 maj 2020 19:09
„Mundurówka” to nauka poprzez działanie,

Serwis1 Adam Zdybel

Serwisujemy sprzęt marki Apple (iphone, iPad, macbook, i Mac), Samsung, Lenovo, Huawei oraz inne.
Lwowska 88, Tomaszów Lubelski 22-600
Sztuki walki, ćwiczenia na strzelnicy, musztra, zajęcia na poligonie oraz nauka pierwszej pomocy - to tylko niektóre z elementów szkolenia kadetów w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych Zamość. Dzięki nim uczniowie „Mundurówki” w Zamościu mają przewagę w rekrutacji do służb mundurowych.

Dla każdego kierunku kształcenia najistotniejsza jest praktyka. W LO CSM Zamość tego typu zajęcia stanowią ważną część nauczania z zakresu edukacji mundurowych. Zajęcia praktyczne są odrębne dla każdej specjalizacji i mają na celu jak najpełniejsze przygotowanie kadeta do podjęcia w przyszłości służby w danej formacji.

Uczniowie klas wojskowych mogą korzystać z obiektów wojskowych, na których doskonalą swoje umiejętności i wdrażają zdobytą wiedzę. Każdy z kadetów takiego oddziału uczestniczy w obowiązkowych szkoleniach z posługiwania się bronią, musztry, terenoznawstwa oraz innych zagadnień z zakresu ogólnowojskowych. Dla młodzieży istotnym elementem jest możliwość współpracowania z czynnymi żołnierzami jednostek wojskowych, którzy pełnią funkcję instruktorów w czasie ćwiczeń. Natomiast kadeci profilu straży granicznej skupiają się na budowaniu wytrzymałości fizycznej w ramach poligonów sprawnościowych.

Dodatkowo szkolą się z zakresu posługiwania się bronią oraz postępowania podczas zatrzymań. W klasach policyjnych nacisk jest kładziony na ćwiczenia z zakresu zasad użycia przymusu bezpośredniego, posługiwania się kajdankami i tonfą policyjną. Młodzież uczestniczy w zajęciach, podczas których dokonuje się zatrzymania przy wykorzystaniu psa policyjnego. Kadeci zyskują wiedzę praktyczną z zakresu technik kryminalistycznych m.in. zabezpieczania śladów daktyloskopijnych.

Dzięki współpracy z KM PSP w Zamościu uczniowie z klas pożarniczych uczestniczą w zajęciach na terenie jednostki, gdzie mają możliwość poznania sprzętu wykorzystywanego przez strażaków. Każdy z uczniów tego oddziału zyskuje wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy i postępowania w sytuacjach zagrażających życiu. Od przyszłego roku uczniowie pogłębią również wiedzę w klasie o specjalizacji ratownik medyczny – pielęgniarka.

Wszyscy uczniowie „Mundurówki” uczestniczą w obowiązkowych zajęciach ze sztuk walki, gdzie ćwiczą metody samoobrony i techniki dostosowane do wymagań poszczególnych służb. Oprócz obowiązkowych lekcji wszyscy chętni mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach dodatkowych, w ramach których poszerzą swoją wiedzę z zakresu technik walk. Dla odważnych i ambitnych organizowane są obozy survivalowe, w czasie których kadeci zyskują wiedzę z zakresu technik przetrwania.

Uczniowie każdego z oddziałów przygotowują się do przyszłej służby nabywając umiejętności, które będą rozwijać w czasie studiów na uczelniach wyższych oraz w przyszłej służbie. Dzięki tak zróżnicowanym formom kształcenia nauka w LO CSM Zamość to praca, ale też i zabawa, która wciągnie każdego miłośnika służb mundurowych.

Może Cię zainteresować

Czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem

Czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem

W środę (27 maja br.) premier Mateusz Morawiecki ogłosił czwarty etap znoszen...
  • 27.05.2020
  • Redakcja
Zawody przyszłości w Technikum „New Technology” w Zamościu

Zawody przyszłości w Technikum „New Technology” w Zamościu

Informatyzacja, algorytmika, robotyzacja to trendy, które z każdym rokiem wyw...
  • 24.05.2020
„Mundurówka” to nauka poprzez działanie

„Mundurówka” to nauka poprzez działanie

Sztuki walki, ćwiczenia na strzelnicy, musztra, zajęcia na poligonie oraz nau...
  • 21.05.2020
  • Redakcja
Komisja Europejska nie da popalić smakowych, mentolowych i klikanych papierosów

Komisja Europejska nie da popalić smakowych, mentolowych i klikanych papierosów

Uwaga palacze! Dziś ze sprzedaży zostają wycofane papierosy mentolowe, smakow...
  • 20.05.2020
  • Redakcja
Kształcenie uczniów w zawodzie informatyka to dziś za mało

Kształcenie uczniów w zawodzie informatyka to dziś za mało

Wywiad z Agnieszką Macek – założycielką Technikum „New Technology” w Zamościu...
  • 18.05.2020

Komentarze (0 komentarz)

  • Żadne komentarze nie zostały dodane.


TOMASZÓW LUBELSKI
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się .
Reklama Ten baner wyświetlono 239 834 razy.
Dodaj ogłoszenie