Reklama Ten baner wyświetlono 627 959 razy.
Kosiorski.pl Strony wwwKosiorski.pl Strony www

Aktualności

Warto zobaczyć | 8730 wyświetlenia

Biznes w UK. Jak zabezpieczyć swoją firmę przed problemami?

1 czerwiec 2020 18:05
Biznes w UK. Jak zabezpieczyć swoją firmę przed problemami?
pixabay.com
Kiedy zakładamy własną firmę, często już na samym początku wyobrażamy sobie wszystkie korzyści, jakie przyniesie nam taki krok - bycie swoim własnym szefem, wyższe zarobki czy odpowiedzialność za własne decyzje, wszystko to jest bez wątpienia dużym plusem prowadzenia działalności.

Nie można jednak zapominać, że za atrakcyjnością tego rozwiązania, kryje się niestety również ryzyko - w biznesie nie wszystko zależy od nas. Jeśli sytuacja na rynku zmieni się na gorsze, odbije się to na naszej firmie negatywnie, niezależnie od tego, jak dobry jest nasz pomysł na biznes. Jednak nawet jeśli nie możemy powstrzymać pewnych sytuacji, ani nawet ich przewidzieć, mamy szansę na zadbanie o odpowiednie zabezpieczenia, które zmniejszą ich negatywne skutki. Jak to zrobić?

Zadbaj o solidne podstawy

Zakładanie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanie nie jest szczególnie skomplikowanym procesem - wystarczy wybrać formę działalności, jaka nas interesuje (najczęściej wybór pada w tym przypadku na samozatrudnienie lub spółkę LTD), a samo załatwienie formalności zajmie tylko kilka chwil. Brytyjskie prawo jest znane na całym świecie jako przejrzyste i korzystne dla przedsiębiorców - zakładanie swojej firmy właśnie na Wyspach jest więc bez wątpienia dobrym pomysłem. Zadbanie o dopełnienie wszystkich formalności, ale też dokładne zapoznanie się z informacjami na temat tego, jakie są zarówno nasze obowiązki, jak i przywileje, wynikające z prowadzenia biznesu, powinno znaleźć się na samym szczycie rzeczy do zrobienia. Dzięki temu upewnimy się, że niczego nie przeoczymy oraz że nic nie zaskoczy nas nagle w późniejszym terminie.

Myśl o przyszłości

Planując swój biznes, nigdy nie powinniśmy skupiać się tylko i wyłącznie na chwili obecnej. Dobry biznesplan powinien zawierać założenia dotyczące sytuacji naszej firmy nie tylko w ciągu kilku tygodni, ale miesięcy, a nawet lat. W ten sposób jesteśmy w stanie wytyczyć sobie jasną drogę rozwoju, która w czasie podejmowania decyzji i załatwiania bieżących spraw będzie dla nas drogowskazem wskazującym odpowiedni kierunek. Takie podejście do prowadzenia firmy pozwoli też na zaplanowanie inwestycji, dzięki czemu wydawanie posiadanych środków rozłożymy w czasie i unikniemy decydowania pod wpływem chwili, co nie zawsze przynosi dobre rezultaty - szczególnie w biznesie.

Zabezpiecz się na każdą ewentualność

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie sytuacji finansowej swojej firmy - możemy na przykład regularnie przeznaczać część dochodów na cel oszczędności na czarną godzinę. Możemy jednak również zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia biznesowego, które pomoże nam rozwiązać ewentualne problemy, jakie możemy napotkać na swojej drodze. Warto przy tym pamiętać, że niektóre rodzaje ubezpieczeń są obowiązkowe, do wykupienia odpowiedniej polisy jesteśmy zobowiązani między innymi wtedy, kiedy zatrudniamy pracowników lub posiadamy firmowy samochód. Istnieje jednak również cały szereg ubezpieczeń dodatkowych, których zakup zależy tylko i wyłącznie od naszej decyzji - możemy zdecydować się na przykład na ubezpieczenie OC dla firmy lub na ubezpieczenie mienia firmy.

Podjęcie odpowiednich kroków jak najwcześniej pozwoli na zachowanie stabilnej sytuacji firmy w momentach awaryjnych. W porównaniu z ewentualnymi poniesionymi szkodami koszt i wysiłek włożony w zabezpieczenie przyszłości jest naprawdę niewielki - w dodatku zyskujemy dzięki temu spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić sobie sukces.

mat.: Marcel Kacprzak-Pilarski

Tagi

Komentarze


Więcej z tej kategorii

Reklama Ten baner wyświetlono 1 182 093 razy.
Dodaj ogłoszenie