Reklama Ten baner wyświetlono 134 649 razy.
UPZ Zamość
Aktualności
Więcej
Warto zobaczyć | 1614 wyświetlenia

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać

18 listopad 2020 15:08
0
Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać

Okazuje się, że instytucje bankowe oferują nie tylko zobowiązania, których istotą jest branie środków finansowych i ich spłata na określonych warunkach. Ponieważ tradycyjne kredyty są dzisiaj zaciągane powszechnie, a polskie społeczeństwo wykazuje coraz lepszą zdolność kredytową, niezbędne stają się także produkty, które będą wspierać ich spłatę na dogodnych warunkach. Właśnie z tą myślą powstał kredyt konsolidacyjny, który ma wspierać utrzymanie płynności finansowej przeciętnego klienta banku. Warto wiedzieć, że statystyczny „Kowalski” spłaca przynajmniej jeden kredyt bankowy, a znaczna większość posiada takich zobowiązań nawet kilka. Łatwy dostęp do środków pieniężnych niejednokrotnie sprawia, że kredytobiorcy zaczynają dostrzegać problemy finansowe.

Spłata kilku rat w różnych terminach i o różnej wysokości, ale tez na różnych warunkach współpracy z konkurencyjnymi względem siebie bankami wcale nie jest prosta. Konsolidacja zobowiązań zaciąganych w bankach jest doskonałym narzędziem, które wspiera regularne spłaty, a może stanowić nawet świetny produkt oddłużeniowy. Jeśli posiadasz co najmniej kilka kredytów w różnych bankach i chcesz uzyskać lepsze warunki ich spłaty, dowiedz się więcej, czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny, które oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Gdzie najłatwiej dostać takie zobowiązanie? Na jakie kryteria należy zwracać szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Nie można wskazać jednego, konkretnego banku, w którym oferowany kredyt konsolidacyjny jest najbardziej atrakcyjny i opłacalny. Należy zauważyć, że każdy potencjalny kredytobiorca ma inne potrzeby, oczekiwania, możliwości spłaty. Wykazuje też inną zdolność oraz historię kredytową, a zgodnie z tym czynnikami instytucje bankowe konstruują swoje oferty. Pamiętajmy również, że nie ma dwóch identycznych kredytów, ponieważ takie zobowiązania są elastyczne, „szyte na miarę”. Co więcej, zawsze można je negocjować z korzyścią dla kredytobiorcy.
Ważna jest istota brania kredytu konsolidacyjnego. O takie zobowiązanie starają się przede wszystkim osoby, które posiadają co najmniej dwa kredyty w różnych bankach i chcą połączyć je w jeden produkt. Konsolidacja polega właśnie na połączeniu kredytów, dzięki czemu uzyskuje się nie tylko współpracę z jedną instytucją bankową, ale sam kredyt konsolidacyjny funkcjonuje na lepszych warunkach. Tutaj pod uwagę bierze się przede wszystkim opłacalność, bo nowy kredyt jest po prostu tańszy, może więc wpływać na odzyskanie płynności finansowej, oddłużanie, ale również polepszenie zdolności kredytowej. Kredyt konsolidacyjny najczęściej ma niższe raty, jest wydłużony w czasie, istnieje też opcja dobrania dodatkowych środków, które mogą być przeznaczone na dowolny cel.
Ponieważ o konsolidację spłacanych już zobowiązań starają się najczęściej osoby, które przestają sobie radzić z ich regularną spłatą, bardzo często słychać pytanie „gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?”. Chodzi o to, że klient, który chce zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, prawdopodobnie nie wykazuje zdolności kredytowej bądź ma negatywną historię kredytową. Wtedy bank najczęściej odmawia współpracy albo wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Takim może być żyrant albo zabezpieczenie hipoteczne, jeśli konsolidowany jest także kredyt hipoteczny.
Pod uwagę należy brać również samą atrakcyjność kredytów konsolidacyjnych bez uwzględniania korzyści finansowych. Wtedy potencjalny kredytobiorca nie zadaje sobie pytania „gdzie najłatwiej o kredyt konsolidacyjny?”, ale raczej „gdzie zaciągnąć najlepszy kredyt konsolidacyjny?”. Wielu klientów banków ubiega się o konsolidację wcześniej branych kredytów, by uzyskać optymalny komfort współpracy z tylko jednym bankiem. O ile łatwiej zarządzać własnym budżetem i mieć kontrolę nad płynnością finansową, kiedy comiesięcznej spłaty wymaga tylko jedno zobowiązanie, w jednym terminie, przy kontakcie z jedną instytucją bankową? Nie ma wątpliwości, że wygoda spłacania takiego kredytu ma ogromne znaczenie.

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Chociaż nie da się wskazać jednego banku, który oferuje najlepsze konsolidacje kredytu, warto wiedzieć, jak szukać tego rodzaju zobowiązań wedle indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Mając na uwadze znaczną dynamikę na rynku usług finansowych oraz różne polityki kredytowe, jakie prowadzą poszczególne banki, przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych propozycji.
W tym celu świetnie sprawdzają się rankingi kredytowe, które dostępne są w sieci. To zestawienia, które ujmują kluczowe kryteria kredytów konsolidacyjnych. Pod uwagę bierze się oczywiście wskaźnik RRSO, w tym oprocentowanie, prowizje, dodatkowe opłaty, wysokość raty. Może okazać się, że połączony kredyt konsolidacyjny na nowych warunkach wcale nie jest lepszą opcją aniżeli zobowiązania regulowane na dotychczasowych zasadach.

Komentarze
Guest

Reklama Ten baner wyświetlono 679 893 razy.
Kosiorski.pl - strony internetowe