Reklama Ten baner wyświetlono 541 170 razy.
UPZ Zamość
Aktualności
Więcej
Warto zobaczyć | 7066 wyświetlenia

Meble z sieciówek vs. meble ekskluzywne - co wybrać?

6 grudzień 2020 12:53
0
Meble z sieciówek vs. meble ekskluzywne - co wybrać?

Obecnie każda osoba urządzająca mieszkanie, ma dostęp do ogromnej ilości mebli, z których może wybrać te najbardziej pasujące do tworzonego projektu. Zanim jednak zaczniemy przeglądać konkretne rozwiązania, musimy podjąć ważną decyzję - czy nasze nowe meble kupimy w popularnym sklepie meblowym, czy też wolimy zainwestować w rozwiązania bardziej ekskluzywne, prosto od producenta jak www.niziohome.pl?

Podjęcie tej decyzji nie jest wcale tak łatwe, jak mogłoby się w pierwszym momencie wydawać. Mimo że często takie meble na pierwszy rzut oka pod względem stylistyki prezentują się podobnie, jest między nimi wiele różnic dotyczących ceny, wykorzystanych materiałów oraz trwałości, które należy uwzględnić w czasie szukania mebli, które nie tylko staną się ozdobą naszego domu, ale zapewnią nam też wygodę i komfort na lata. Jak więc porównywać dostępne opcje?

Styl

W pierwszej kolejności warto omówić to, co jest najbardziej widoczne, czyli sam wygląd mebli. Przeglądając zdjęcia łatwo oczywiście założyć, że pod względem estetycznym asortyment dużych sieci meblowych niczym nie odstaje od tych oferowanych przez cenionych producentów, które często produkowane są na zamówienie. Kiedy jednak przyjrzymy się im bliżej, zauważymy, że meble ekskluzywne cechują się po prostu dużo bardziej starannym wykończeniem. Nie znaczy to oczywiście, że tańsze meble nie będą prezentowały się atrakcyjnie, jeśli jednak zależy nam na szczegółach, możemy być zawiedzeni. Do tego dochodzi również kwestia unikalności samego projektu - jeżeli zależy nam na jedynych w swoim rodzaju rozwiązaniach, warto inwestować w bardziej unikatowe meble niż te produkowane masowo.

Meble

Cena

Pod kątem ceny meble w dużych sklepach meblowych prezentują się zdecydowanie atrakcyjniej - ich stosunkowo niska cena pozwala na umeblowanie całego mieszkania bez nadmiernego nadwyrężania swoich finansów. Często jest to jednak oszczędność tylko pozorna, ponieważ korzystna cena nie bierze się znikąd, wynika bezpośrednio z jakości wykorzystanych materiałów. Meble z drewna, prosto od producenta, są bez wątpienia droższe, nie są jednak tylko zakupem, a raczej inwestycją, ponieważ są o wiele trwalsze i będą służyć nam przez lata, cały czas ozdabiając jednocześnie nasz dom.

Jakość

Kwestia jakości została poruszona już w związku z kosztem mebli, warto jednak omówić ją również osobno. Podkreślić warto na przykład fakt, że na jakość mebli składają się cztery rzeczy - jakość projektu mebla, jakość materiałów, z których wykonany jest mebel, jakość samego wykonania oraz jakość materiałów, które posłużyły do wykończenia mebla. Dopiero wszystkie te czynniki razem sprawiają, że mebel nie tylko jest wart swojej ceny, ale też jest bezpieczny w użyciu i wygodny. Jakość wydłuża też trwałość mebli, dzięki czemu nawet jeśli zainwestujemy większą sumę w czasie zakupu, w dłuższej perspektywie zaoszczędzimy, ponieważ unikniemy konieczności szybkiej wymiany naszych mebli z powodu niskiej jakości.

Ostateczna decyzja między meblami ekskluzywnymi a tymi z sieciówek, zależy od naszych potrzeb, ale też możliwości finansowych. Warto jednak zawsze mieć na uwadze również kwestie jakości oraz trwałości, a nie kierować się tylko i wyłącznie szansą na zaoszczędzenie pieniędzy na niższej cenie.

Komentarze
Guest

Reklama Ten baner wyświetlono 444 505 razy.
Gastro baza