Aktualności
Więcej
Warto zobaczyć | 1576 wyświetlenia

W Tomaszowie Lubelskim ma powstać Łuk Triumfalny? Sasin wyjaśnia co ma symbolizować budowla

21 marzec 2021 13:54
2
W Tomaszowie Lubelskim ma powstać Łuk Triumfalny? Sasin wyjaśnia co ma symbolizować budowla Fot.PAP/Piotr Nowak

Jak informuje portal Money.pl, w Tomaszowie Lubelskim ma powstać Łuk Triumfalny, który ma uczcić rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który był na podpisaniu aktu erekcyjnego powiedział, że budowla ma przypominać o wielkiej historii Polski. 

Łuk triumfalny powstanie przed budynkiem jednego z liceów w Tomaszowie Lubelskim. Budowla ma upamiętnić 100-lecie Bitwy Warszawskiej i setną rocznicę pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego na ziemi tomaszowskiej.

- Będzie młodemu pokoleniu przypomniał o dokonaniach naszych przodków, o naszej wielkiej polskiej historii. Będzie budował naszą polską tożsamość i będzie przyczyniał się do tego, że my jako naród polski będziemy trwać, że nie roztopimy się w jakiejś ogólnonarodowej, ogólnoetnicznej magmie europejskiej - stwierdził Jacek Sasin.

Łuk ma mieć sześć metrów wysokości. Według szacunków budowa ma kosztować ok. 200 tys. zł. Pieniądze pochodzą ze zbiórki, którą prowadził samorząd.

Tagi
Komentarze
 • Guest
  Leszek WTF?
  Sasin odpier..l się od Tomaszowa !!!!
  • Guest
   PoloTom Panie Sasin zróbcie porządek w sprawie modernizacji gruntów poprzedni starosta zrobił bałagan a obecny pis nic nie robi żeby to naprawić jest korzystne dla was ze ludzie sa okradani? poseł Tomasz Zieliński miał zgłaszane i nic nie robi ten karierowicz a mieszkańcy powiatu otrzymali horrendalne podatki do zapłaty ,na 100% nikt z mojej 8 osobowej rodziny na was nie zagłosuje,PIS jak podpieracie sie Pilsudskim to moze przywrucic W czasie, kiedy premierem był Wincenty Witos, marszałkiem sejmu Wojciech Trąmpczyński a ministrem sprawiedliwości Jan Morawski, taką karę przewidywały ustawy z roku 1920 i 1921 o odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku.

   Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)
   Guest

   Reklama Ten baner wyświetlono 1 549 961 razy.
   Dodaj ogłoszenie