O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Zaloguj się
Sklep Roztocze LoveSklep Roztocze Love

Zapowiedź UFC FN - Holm vs. Vieira

20 maj 2022 12:57

Poprzedni weekend był bardzo interesujący dla wszystkich fanów sportów walki, a szczególnie dla kibiców z Polski. Po raz kolejny do klatki UFC wyszedł Jan Błachowicz i zwyciężył w walce z Rakićem. Najbliższa karta walk UFC Fight Night 206 nie zapowiada się już tak pasjonująco, jednak nie zabraknie w niej ciekawych pojedynków dla koneserów, a w walce wieczoru wystąpi Holly Holm i Katlen Vieira. Kto będzie górą w starciu doświadczonych fighterek?

Holm vs Vieira – analiza zawodniczek

Holly Holm w całej swojej karierze stoczyła 19 zawodowych walk. W tym czasie zawodniczka z USA zaliczyła 14 zwycięstw i 5 porażek. Biorąc pod uwagę jej dotychczasowy bilans, warto zauważyć, że ani razu nie wygrała przez poddanie. Z pewnością nie jest to więc fighterka, która poszuka swojej szansy na pokonanie Vieiry w parterze. Interesująco prezentują się również statystyki dotyczące walk na pełnym dystansie, ponieważ powyżej 50% z jej walk zakończyło się decyzją sędziów. Może być to ciekawa wskazówka pod kątem obstawiania zakładów bukmacherskich na najbliższe UFC. Warto również wziąć pod uwagę, że z 5 porażek Holly Holm tylko raz została poddana i raz przegrała przez KO/TKO. Pozostałe 3 wpadki to wynik decyzji sędziowskich.

Katlen Vieira jest młodsza o 10 lat, więc przygotowanie fizyczne może być jej przewagą. Brazylijka w całej swojej dotychczasowej karierze stoczyła 14 zawodowych pojedynków. Fenomeno w przeciwieństwie do swojej rywalki bardzo dobrze czuje się w parterze. Vieira aż 4 z 12 pojedynków zakończyła, poddając swoje przeciwniczki. Dodatkowo 6 starć to decyzje sędziów, a dwukrotnie kończyła nokautem przez KO/TKO. 

Porównując szanse obu zawodniczek – Holly Holm bez wątpienia ma większe szanse, aby znokautować swoją rywalkę, ponieważ dysponuje mocniejszym ciosem. W przypadku Katlen Vieiry możliwym gameplanem będzie wejście w parter, w którym czuje się, jak ryba w wodzie, a jej rywalka wręcz przeciwnie. Są jednak spore szanse, że dobrym wyborem z oferty ufc zakłady bukmacherskie będzie tutaj typ na zakończenie starcia poprzez decyzję sędziów, ponieważ obie zawodniczki ponad 50% swoich walk w zawodowej karierze kończyły właśnie w ten sposób.

Walka wieczoru: Holm vs. Vieira

Data: 21 maja 2022 (sobota)
Lokalizacja: UFC APEX, Las Vegas
Walki:
22:00 – karta wstępna
01:00 – karta główna 


Holly Holm – ostatnia forma

Holly Holm jest już czterdziestoletnią zawodniczką, która ma olbrzymie doświadczenie. Amerykanka miała jednak aż dwa lata przerwy od czasu swojej ostatniej walki, dlatego też jej dyspozycji pozostaje sporą zagadką.

Holm podejdzie do tej walki po serii dwóch wygranych z rzędu. Amerykanka na UFC 246 pokonała Raquel Pennington przez decyzję sędziów, a kilka miesięcy później poradziła sobie z Irene Aldaną w walce wieczoru. W obu przypadkach decydujące były opinie sędziów.

Po raz ostatni walka z jej udziałem zakończyła się przed czasem w 2019 roku. Mowa tutaj o pojedynku z Amandą Nunes, którego z pewnością nie będzie pozytywnie wspominać, ponieważ przegrała przez TKO.


Katlen Vieira – ostatnia forma

Brazylijka w ostatnim czasie przeplata lepsze i gorsze występy. Z czterech poprzednich rywalizacji zaliczyła dwie wygrane i dwie porażki. Warto odnotować, że jedną z jej przegranych była walka z Irene Aldaną, którą rok później pokonała Holy Holm w swojej ostatniej zawodowej potyczce.

Brazylijka po raz ostatni w oktagonie UFC znalazła się w listopadzie 2021 roku, kiedy to pokonała w walce wieczoru Miesha Tate po decyzji sędziów. Była to więc udana reakcja na przegraną z Yaną Kunitskayą z lutego 2021 roku. Ogólnie, 3 ostatnie walki z jej udziałem zakończyły się na podstawie opinii sędziów.


UFC FN – zapowiedź karty walk

W karcie walk nie brakuje również innych ciekawych pojedynków, które możesz typować w ufc zakładach bukmacherskich. Moją uwagę przykuwa również starcie Josepha Holmesa z Alenem Amedovskim. Obaj zawodnicy mają podobny bilans, więc nic dziwnego, że analitycy zakładów bukmacherskich spodziewają się wyrównanej walki. Amerykanin w swojej karierze zaliczył 7 wygranych i 2 porażki, a Macedończyk 8 zwycięstw i 2 przegrane. Dlaczego będzie to ciekawe zestawienie? Amedovski do tej pory wszystkie walki w karierze wygrywał przez KO/TKO, natomiast jego przeciwnik jeszcze nigdy nie został znokautowany. W związku z tym kogoś passa dobiegnie końca, pytanie, co jest bardziej prawdopodobne – nokaut, czy też decyzja sędziów. Patrząc na styl walki obu fighterów, uważam, że skończy się to przed czasem i taka też jest moja propozycja wybrana z oferty ufc zakładów bukmacherskich.

Najważniejsze walki:

  • Holly Holm (14-5) vs. Ketlen Vieira (12-2)
  • Santiago Ponzinibbio (28-5) vs. Michel Pereira (27-11)
  • Eryk Anders (14-6) vs. Jun Yong Park (13-5)
  • Chase Hooper (10-2-1) vs. Felipe Colares (10-3)
  • Polyana Viana (12-4) vs. Tabatha Ricci (6-1)
  • Omar Morales (11-2) vs. Uros Medic (7-1)


Proponowane typy i opinia eksperta

Nadchodząca karta walk UFC FN 206 nie będzie tak elektryzująca dla fanów, jednak ufc zakłady bukmacherskie są już gotowe. O pomoc w stworzeniu kuponu na to widowisko poprosiliśmy naszego eksperta od sportów walki.

„Na najbliższy weekend podobają mi się dwie propozycje. Pierwszą z nich jest zakończenie walki wieczoru przez decyzję sędziów. Holm i Vieira to zawodniczki, które mają na swoich kontach zakończenie walki przed czasem, jednak z reguły nie są w stanie posłać swoich rywalek na deski i ponad 50% ich walk kończy się decyzją sędziów. Uważam, że w tym przypadku będzie podobnie. Jeśli chodzi o drugi pojedynek, to w starciu Holmes vs Amedovski spodziewam się zakończenia przed czasem. Amerykanin prawdopodobnie postawi na swój dobry parter i poszuka tam poddania, a Macedończyk będzie bazował na swojej stójce”.

Sportowe informacje na naszej stronie dotyczą różnych dyscyplin. Kliknij tutaj i sprawdź najnowsze wiadomości z regionu o występach lokalnych drużyn i sportowców!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Artykuł sponsorowany

Galeria zdjęć
Więcej z tej kategorii
1