O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Zaloguj się
Sklep Roztocze LoveSklep Roztocze Love

Jaką baterię prysznicową wybrać?

20 maj 2022 13:10
Jaką baterię prysznicową wybrać?

Jeśli planujemy zakup baterii prysznicowej, to musimy pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Z jednej strony musi być ona funkcjonalna i użyteczna, z drugiej musi się ona dobrze prezentować. Gdy planujemy remont łazienki, bierzemy pod uwagę kwestie estetyczne, finansowe, praktyczne, a coraz częściej i ekologiczne. Najlepiej, gdy wszystkie te czynniki idą ze sobą w parze.

Prysznic czy wanna?

Jeśli chodzi o baterie prysznicowe, to pierwszym ważnym pytaniem jest to, czy preferujemy w naszej łazience prysznic czy też wannę. Tutaj liczą się nie tylko względy estetyczne. Często dokonując wyboru powinniśmy zastanowić się nad tym, czy w przyszłości będziemy chcieli dokonywać remontu, czy też raczej jesteśmy już w takim wieku, że są to nasze ostatnie gruntowne prace nad łazienką. 

Istotną rolę odgrywa ilość miejsca, choć dziś niektóre prysznice potrafią być już naprawdę rozbudowane. Ważna jest natomiast kondycja ruchowa domowników. Jeśli w naszym domu są osoby starsze, to korzystanie z wanny będzie dla nich z czasem coraz bardziej problematyczne. Jeśli interesują nas kwestie ekologiczne, to powinniśmy być również świadomi tego, że statystycznie podczas brania prysznica zużywa się mniej wody niż podczas brania kąpieli. Choć i z tym bywa różnie, szczególnie jeśli lubimy długie stanie pod bieżącą wodą. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na prysznic, to zwróćmy uwagę na wzrost mieszkańców domu. Zdecydujmy się na taką wysokość, która każdemu będzie odpowiadała.

Rodzaje baterii prysznicowych

Gdy przeglądamy oferty sklepów, możemy zobaczyć, jak szeroki wybór baterii prysznicowych jest nam oferowany. To bardzo dobrze, dzięki temu z pewnością znajdziemy model, który będzie idealnie pasował do naszej oferty. Musimy jednak wiedzieć, jakie są rodzaje baterii prysznicowych pod kątem ich montażu. Ta kwestia prezentuje się następująco:

  • Baterie natynkowe lub naścienne – można powiedzieć, że jest to armatura starszego typu. Montuje się ją do rur z wodą, doprowadzonych do ściany. Montaż nie powinien sprawić większego problemu, w dodatku te modele przeważnie charakteryzują się niższą ceną. Ponadto w razie awarii ich serwis również jest prostszy. Minusy? Wygląd nie jest zbyt nowoczesny, przez co mogą nie pasować do wielu współczesnych łazienek.
  • Baterie podtynkowe – sprawdzą się znakomicie, jeśli zależy nam na niestandardowym ulokowaniu naszego prysznica. Wszystko za sprawą możliwości poprowadzenia wody za pomocą bruzd w ścianie. W tym przypadku nie jest wymagane idealne dopasowanie do instalacji wodnej. Natomiast montaż takiej baterii musi się odbyć jeszcze przed położeniem kafelków. Duża część urządzenia jest bowiem schowana w naszej ścianie. Takie modele charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, w dodatku na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. W tym przypadku odbywa się to jednak kosztem wyższej ceny oraz bardziej skomplikowanym serwisem. Jeśli bateria się zepsuje, to często z naprawą nie będziemy w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Mamy nadzieję, że uda wam się znaleźć baterię prysznicową, która będzie idealnie pasować do waszej łazienki!

Materiał promocyjny

Więcej z tej kategorii
1