O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Zaloguj się
Sklep Roztocze LoveSklep Roztocze Love

Czy dzieci również potrzebują EKUZ?

22 czerwiec 2022 20:02
Czy dzieci również potrzebują EKUZ?
EKUZ dla dziecka

Na pewno wakacje to okres, w którym nie chcemy się martwić jakimiś bólami, koniecznością zasięgnięcia porady lekarskiej, czy też innymi swoimi problemami zdrowotnymi. Niestety pewne sytuacje są nie do przewidzenia i czasem dzieje się coś, na co w ogóle nie mamy wpływu. Musimy mieć to na względzie. Nie ma innej możliwości. Dlatego też zawczasu na takie sytuacje należy się przygotować. Jedną z ważniejszych rzeczy, które mogą zapewnić nam spokój, jest ubezpieczenie zdrowotne podczas wypoczynku. Co musimy o nim wiedzieć? 

Przede wszystkim karta EKUZ

Jakby nie było numerem jeden, jest wyrobienie karty EKUZ. Karta EKUZ jest dokumentem, który świadczy o posiadaniu przez nas ubezpieczenia na terenie Polski. W związku z tym możemy korzystać z ubezpieczenia w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej.

Karta EKUZ swoim wyglądem przypomina troszkę kartę bankomatową, czy też dowód osobisty. Nie ma na niej zdjęcia. A co się na niej znajduje?
- imię i nazwisko,
- pesel,
- kraj zamieszkania,
- termin ważności.

Pamiętajmy o tym, że karta EKUZ nie jest wydawana bezterminowo. W związku z powyższym musimy zobaczyć do kiedy jest ważna i w razie nieważności wyrobić nową. 

Wielu rodziców zastanawia się także, czy konieczny jest EKUZ dla dziecka. Jak to wygląda w praktyce? Jak najbardziej tak. Dziecku tak samo jak nam, może się przytrafić wypadek, czy też drobne stłuczenie, które będzie wymagało interwencji lekarskiej. W takiej sytuacji należy okazać kartę EKUZ, aby pomoc medyczna była darmowa. 

Gdy jedziemy do oddziału dla siebie wyrobić kartę, to nie możemy zapomnieć także o naszym dziecku. Wówczas zabezpieczona jest cała rodzina i mamy problem z głowy. W razie jakiejś sytuacji nieprzewidywalnej to możemy liczyć na pomoc, a jednocześnie nie musimy się martwić o budżet domowy. 

Możliwość wyrobienia karty online 

Okazuje się, że wyrobienie karty EKUZ nie jest wcale problematyczne. Możemy oczywiście załatwić to stacjonarnie w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, ale nie jest to obowiązkowe. Formularz w formie wniosku możemy przesłać online. Karta może nam zostać przesłana pocztą. Jak widać na załączonym obrazku, nie musimy nigdzie się udawać. Jest to dla nas fantastyczna wiadomość.

Także wszystkie dokumenty i ważne informacje mamy zamieszczone na stronie internetowej. Niczego tam nie brakuje i wszystko jest opisane bardzo szczegółowo. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które widnieją tutaj https://ekuz.com.pl/strefa-dokumentow/. Na pewno będzie to dla nas istotne.

Najwięcej problemów można mieć przy pierwszym wyrabianiu karty, a z każdym kolejnym razem będzie już tylko prościej i przyjemniej. Co jak co, ale właśnie taki był zamysł i musimy przyznać, że jest to bardzo fajnie wszystko przygotowane.

Na razie system działa świetnie i nie napotykamy po drodze na żadne problemy. Bardzo nas to cieszy. Oby tak dalej. Dzięki EKUZ nasze wakacje będą na pewno udane oraz bezpieczne. O to nie musimy się martwić. Pamiętajmy także o tym, aby nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Czasami o wypadek na wypoczynku wakacyjnym nie jest wcale tak trudno. 

Materiał Promocyjny

Więcej z tej kategorii
1
TOMASZÓW LUBELSKI
Szukaj na Tomaszowiaku
Reklama Ten baner wyświetlono 2 124 140 razy.
Kosiorski.pl - strony internetowe