Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Pieniądze furtką do wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata w Sumo

Pieniądze furtką do wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata w Sumo

Jakub Darmochwał z Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce może wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Sumo, które odbędą się w Japonii. Podopieczny trenera Daniela Chwastka pojedzie na te zawody, jeśli uda się zebrać pieniądze na wyjazd zawodnika i jego szkoleniowca.

O tym, że warto stawiać na młodego sumokę świadczą jego osiągnięcia, w tym udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów, które w miniony weekend odbyły się w Siedlcach. Reprezentanci "Pogoni" zdobyli w nich trzy medale. Jakub Darmochwał wywalczył złoto w kategorii wagowej do 90 kilogramów, drugie miejsce w kategorii +70 kilogramów zajęła Magdalena Radom, a na trzecim stopniu podium w kategorii do 65 kilogramów stanęła Katarzyna Jaremczuk.

Dzięki udanym startom, nie tylko w Siedlcach, ale również innych ważnych imprezach, Jakub Darmochwał, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski i Europy, otrzymał nominację Polskiego Związku Sumo na udział w mistrzostwach świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Osace. - Niestety Ministerstwo Sportu, które finansuje związek, zapewnia środki tylko dla seniorów. Natomiast my musimy sami zadbać o fundusze, a koszt wyjazdu jednego zawodnika i jego trenera to kilkanaście tysięcy złotych. Część pieniędzy mamy już obiecane, ale liczymy na wsparcie władz miasta i innych sympatyków sportu - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Daniel Chwastek.

Sponsorzy, którzy chcieliby pomóc Jakubowi Darmochwałowi spełnić jedno ze sportowych marzeń i wesprzeć jego wziąć udział w mistrzostwach globu w Japonii mogą się w tej sprawie kontaktować ze szkoleniowcem "Pogoni" Tyszowce telefonicznie pod numerem: 606 375 234.

(mat.:tyszowce.pl, fot. MKS "Pogoń" Tyszowce)