O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Sensoryczny Park Wyobraźni

Sensoryczny Park Wyobraźni

Stowarzyszenie "Razem Młodzi Przyjaciele" zrzeszające głównie mieszkańców miejscowości Przeorsk pozyskało dotację w wysokości 3500 złotych przeznaczoną na realizację Sensorycznego Parku Wyobraźni. Stowarzyszenie funkcjonuje od niedawna, ale już robi co w swojej mocy, by wzbogacić Gminę Tomaszów Lubelski w  kolejne miejsca, które staną się miejscami godnymi uwagi. O szczegółach tego projektu opowiada Kamila Lebieda, prezes Stowarzyszenia. 

 

Pani Kamilo na czym polega projekt i co ma na celu?

 

Wspomniany „Sensoryczny Park Wyobraźni” jest projektem realizowanym przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przeorsku. Uzyskał dofinansowanie ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie IX" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Tomaszowie Lubelskim.

Projekt ma na celu stworzenie funkcjonalnego miejsca, które w przyjemny sposób będzie oddziaływało na wszystkie zmysły odwiedzających i wizualnie poprawi estetykę wolnej przestrzeni wokół szkoły.

 

Kto wpadł na pomysł, aby stworzyć przed szkołą ogród sensoryczny?

 

Główną pomysłodawczynią była pani dyrektor - Ilona Dudek Dziedzic w porozumieniu z członkami Stowarzyszenia.

 

Kogo bezpośrednio będzie dotyczył projekt i jakie korzyści będą płynąć z jego realizacji?

 

Projekt przede wszystkim będzie dotyczył dzieci uczących się w NSP Przeorsk, ich rodziny oraz osoby odwiedzające Przeorsk. Zagospodarowany teren będzie służył jako miejsce rekreacji i terapii dla pracowników Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Przeorsku. Realizacja projektu z pewnością przyniesie same korzyści.

 

Ogród będzie miejscem atrakcyjnym i bezpiecznym, idealnie nadającym się do odpoczynku na świeżym powietrzu. Umożliwi dzieciom wielozmysłowe, polisensoryczne poznawanie otaczającej przyrody poprzez nowe metody dydaktyczne, co z kolei wpłynie na wzbogacenie oferty edukacyjnej lokalnej Szkoły. Sprawi, że mieszkańcy w znaczący sposób dostrzegą korzyści ze wspólnej integracji, co już jest w sumienny sposób realizowane.

 

Kto pomagał przy realizacji projektu?

 

Wraz z członkami Stowarzyszenia zachęciliśmy do wspólnego działania rodziców dzieci uczących się w Niepublicznej Szkole Podstawowej, nauczycieli wraz z dyrektorem szkoły, panią Iloną Dudek Dziedzic, a także mieszkańców Przeorska. Wszyscy spotykamy się w wyznaczone dni i pracujemy przy tworzeniu tego cieszącego oko miejsca.

Efekty pracy już są widoczne. Sensoryczny park pięknieje z każdym dniem i ciągle jest wzbogacany o nowe rośliny, elementy funkcjonalne takie jak ławki, pergole, akcesoria ogrodowe czy oczko wodne. Dodatkowo w sezonie będziemy zajmować się uprawą owoców i warzyw. Z niecierpliwością czekamy na dzień w którym park zostanie oddany do użytku.

 

Bardzo dziękujemy za rozmowę.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Podobne publikacje