O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Weselny spektakl na podsumowanie lokalnych inicjatyw

Weselny spektakl na podsumowanie lokalnych inicjatyw

Weselny spektakl na podsumowanie lokalnych inicjatyw

Spektaklem "Wesele na wsi - Swaty" w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej "Majdaniacy" Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach kończy cykl przedsięwzięć kulturalnych, które wymyślili sami mieszkańcy. Widowisko, nawiązujące do dawnych wiejskich wesel i obrzędów z nimi związanych, zostanie zaprezentowane w niedzielę 15 listopada o 14.00.



Wystąpią w nim mieszkańcy Majdanu Krynickiego i okolicznych miejscowości, którzy przygotowywali niedzielną premierę przez kilka tygodni. Oprócz prób, byli w teatrze w Lublinie i Muzeum Wsi Lubelskiej. Reżyserką i autorką scenariusza weselnego spektaklu jest Maria Smoląg, a zagrają w nim: Wiktoria Stopa, Anna Lebieda, Robert Guczma, Magdalena Guczma, Tomasz Matuszak, Ewa Dorosz, Halina Wichrowska, Jadwiga Gutowska, Tomasz Kowalski i Zbigniew Kawalec. To jeden z kilku pomysłów, na które krynicki GOK pozyskał pieniądze z Narodowego Centrum Kultury. Jednym z efektów projektu "Stawiamy na kulturę - Inicjatywy lokalne" było powstanie Młodzieżowego Klubu Miłośników Ziemi Krynickiej, którzy m.in. brali udział w warsztatach i plenerach. Podczas spotkań klubowicze wykonywali zdjęcia przyrody i obiektów architektonicznych oraz innych wyjątkowych miejsc, znajdujących się w gminie Krynice. Efekty swojej pracy pokazali na wystawie "Ocalić od zapomnienia", która na przełomie października i listopada była prezentowana w Krynicach, a teraz można ją oglądać w Krasnobrodzie.
Wśród kolejnych pomysłów były warsztaty kulinarne dla kół gospodyń wiejskich, piknik rodzinny, warsztaty artystyczne oraz wycieczki i spotkania pod wspólnym hasłem "Rodzina - tradycją silna". Jej autorzy z Koła Gospodyń Wiejskich w Polanach chcą jeszcze wydać publikację, podsumowującą ich projekt. "Stawiamy na kulturę..." to także cykl spotkań organizowanych przez KGW w Zadnodze pod hasłem "Aktywni mieszkańcy - dyplomowana gmina" oraz warsztaty piosenki i zajęcia na temat historii ZHP. Wszystkie przedsięwzięcia były współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015". Jego podsumowanie jest planowane właśnie podczas niedzielnej premiery. Nagrodą za aktywność, pomysłowość i zaangażowanie ma być, m.in. specjalny tort, ufundowany przez Lokalną Grupę Działania "Roztocze Tomaszowskie". 
źr. ias24.eu
Podobne publikacje