O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Popremierowy spektakl teatralny

Popremierowy spektakl teatralny

Mieszkańcy gminy Krynice będą mogli jeszcze raz obejrzeć spektakl "Wesele na wsi - Swaty" w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej "Majdaniacy". Jego premiera odbyła się w miejscowym ośrodku kultury w miniony weekend, a w najbliższą niedzielę 22 listopada o 13.30 widowisko zostanie zaprezentowane ponownie.


- Przedstawienie spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem publiczności, która szczelnie wypełniła naszą salę. Liczba miejsc nie jest duża, dlatego postanowiliśmy zorganizować widowisko jeszcze raz - mówią autorzy pomysłu. W jego przygotowanie zaangażowali się mieszkańcy Majdanu Krynickiego i okolicznych miejscowości. Reżyserką i autorką scenariusza jest Maria Smoląg, a na scenie występują: Wiktoria Stopa, Anna Lebieda, Robert Guczma, Magdalena Guczma, Tomasz Matuszak, Ewa Dorosz, Halina Wichrowska, Jadwiga Gutowska, Tomasz Kowalski i Zbigniew Kawalec.

Oprócz spektaklu publiczność mogła wysłuchać koncertu ludowego zespołu wokalno-instrumentalnego "Pojednanie" i obejrzeć scenkę rodzajową pod tytułem "Kobieta aktywna" w wykonaniu Marii Smoląg i Ryszarda Dumały.
Niedzielną premierą Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach formalnie zakończył cykl przedsięwzięć kulturalnych, wymyślonych przez samych mieszkańców, a finansowanych przez Narodowe Centrum Kultury. W ramach projektu "Stawiamy na kulturę - Inicjatywy lokalne" powstał, m.in. Młodzieżowy Klub Miłośników Ziemi Krynickiej. Przez kilka tygodni jego członkowie brali udział w warsztatach i plenerach, a efekty swojej pracy pokazali na wystawie "Ocalić od zapomnienia", która obecnie jest prezentowana w Krasnobrodzie.

 

Wśród kolejnych pomysłów były warsztaty kulinarne dla kół gospodyń wiejskich, piknik rodzinny, warsztaty artystyczne oraz wycieczki i spotkania pod hasłem "Rodzina tradycją silna", cykl spotkań "Aktywni mieszkańcy - dyplomowana gmina" organizowanych przez KGW w Zadnodze, oraz warsztaty piosenki i zajęcia na temat historii ZHP.


Efekty tych i wielu innych przedsięwzięć zostały pokazane w niedzielę w prezentacji multimedialnej, nagrodą za zaangażowanie mieszkańców był specjalny tort, ufundowany przez Lokalną Grupę Działania "Roztocze Tomaszowskie". Wszystkie działania były współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu "Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015". 

 

 

źr. ias24.eu

Podobne publikacje