O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • 28 medali Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim dla TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski

W dniach 10-12 czerwca 2016 roku zawodnicy klubu TUKS ,,Roztocze” Rollerblade Tomaszów Lubelski startowali w Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie. W zawodach wzięło udział 40 zawodników z naszego klubu.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano biegi 300 m na czas. Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 7 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Złotymi medalistami zostali: w kadetkach – Monika Skinder i w juniorach A – Szymon Sikora. Srebrny medal w kategorii kadetów  wywalczył  Dawid Ciećko, w kategorii  juniorek B Monika  Mazurkiewicz  i w młodzikach Rafał Putkowski, a brązowe medale zdobyli w kategorii seniorek Katarzyna Korkosz i w kadetkach Magdalena Kuśmierz.

W drugim dniu zawodów rozegrano dwie konkurencje: biegi sprinterskie /500 m – juniorzy C i kadeci oraz 1000 m juniorzy B i seniorzy/oraz biegi na eliminacje. W tym dniu również cieszyła dobra postawa naszych zawodników. W biegach sprinterskich 6-ciu naszych zawodników zostało medalistami. Srebrni  medaliści to: kadetka Monika Skinder, brązowi medaliści to: młodzik Rafał Putkowski, kadet Dawid Ciećko, junior A Szymon Sikora, juniorka B Monika Mazurkiewicz i seniorka  Katarzyna Korkosz. W biegach na eliminacje TUKS Roztocze wywalczył łącznie 5 medali: złoty medal Monika Skinder w kadetkach, srebrne medale w kadetach  Emil Pleskacz i w juniorach A Szymon Sikora, brazowe medale zdobyli: kadetka Magdalena Kusmierz i seniorka Katarzyna Korkosz.

W trzecim dniu przed południem rozegrano biegi na punkty, a następnie  sztafety amerykańskie. W biegach na punkty miejsca w pierwszej trójce wywalczyli: Monika  Skinder w kadetkach 2 miejsce, Emil Pleskacz 2 miejsce Magdalena Kuśmierz w kadetkach 3 miejsce i Szymon Sikora w juniorach A - 3 miejsce. Oprócz medalistów w biegach indywidulanych z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy, którzy wywalczyli w poszczególnych konkurencjach miejsca tuż za podium: Jakub Ferenc, Bartosz Cielniak, Michał Gumieniak, Weronika Nieścior, Tomasz Krawczyk, Kamila Harbuz.

Na zakończenie Mistrzostw Polski w biegach sztafetowych TUKS Roztocze zdobył 6 medali w tym złote: sztafeta kadetek w składzie: Monika  Skinder, Magdalena Kuśmierz i Anna Berezecka i kadetów w składzie: Dawid Ciećko, Emil Pleskcz i Jakub Ferenc, srebrne medale sztafety: kadetów w składzie: Jakub Juzeluk, Bartosz Cielniak i Michał Gumieniak i juniorów A w składzie: Szymon Sikora, Tomasz Krawczyk i Jan Żółkiewski, brązowe medale zdobyła sztafeta młodziczek w składzie: Kamila Harbuz, Wiktoria Lewko i Hanna  Piwowarczyk i młodzików w składzie: Rafał Putkowski, Kajetan Kulczyński i  Kamil Putkowski.

Łącznie podczas Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie nasi zawodnicy zdobyli 28 medali. To duży sukces naszych wrotkarzy, którzy widoczni byli na torze w Słomczynie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. W rozgrywanych równlegle Ogólnopolskich Zawodach dla dzieci najlepiej zaprezentowali się medaliści w kategorii junior E1: Damian Muca  - 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy medal i Daniel Mróz - 2 złote medale i jeden srebrny oraz w kategorii F1 Oscar Gumieniak – 3 brązowe medale.  Wynik w  pierwszej szóstce  uzyskali: Weronika Juzeluk i Szymon Bełz.

W ten sposób po rozegraniu Ulicznych Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim i Torowych Mistrzostw Polski w Słomczynie główna część sezonu dobiegła końca. Przed kadrowiczami Mistrzostwa Europy w Heerde (Holandia), na których zapewne znajdzie się miejsce w reprezentacji Polski dla kilku reprezentantów z klubu TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski. Więcej informacji, zdjęcia i wyniki na stronie: www.tuksroztocze.org.pl.