Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 wywalczyli medale w Białej Podlaskiej

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 wywalczyli medale w Białej Podlaskiej

W sobotę 27 maja 2017 roku w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzki NESTLE CAP w ramach Ogólnopolskiego Programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3  w Tomaszowie Lubelskim, podopieczni Pani Małgorzaty Gdańskiej.

W zawodach wystartowało 301 uczestników z całego województwa, były to eliminacje do Finału Krajowego w którym wystartują najlepsi z całego kraju.

Każdy z uczestników startował w czwórboju lekkoatletycznym (rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 m oraz bieg na 600 m – dziewczynki, 1000 m chłopcy).

Nasi reprezentanci, czyli uczniowie  Szkoły Podstawowej Nr 3  w Tomaszowie Lubelskim zdobyli dwa medale - Joanna Fus w kategorii klas IV zajmując II miejsce wywalczyła srebrny medal, a Martyna Przybyła w kategorii klas VI  zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal.

Wśród klas VI Emilia Kaznowska była dwunasta, a Adrian Lepionka zajął 69 miejsce. W klasach IV obok Asi Fus wysokie miejsca zajęły – Martyna Ujma 6 miejsce, Hanna Hypiak 7 miejsce, Karolina Ujma 13 miejsce, Maria Gita 23 miejsce, Katarzyna Grzechnik 26 miejsce, a Julia Wróbel 36 miejsce.

Przy okazji pobytu na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej uczniowie mogli zwiedzić uczelnię oraz zobaczyć profesjonalną  salę gimnastyczną i poćwiczyć na przyrządach gimnastycznych.