Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Pierwsza kolejka okręgowych rozgrywek za nami

W niedzielę 16 sierpnia o godzinei 17.00 na boisku sportowym w Łaszczówce Pogoń 96 Łaszczówka zmierzyła się z jednym z faforytów rozgrywek - Igrosem Krasnobród.

Paweł Babiarz - trener drużyny Pogoń Łaszczówka tak relacjonuje to spotkanie:

"Obraz gry od samego początku do końca wyglądał bardzo podobnie - broniąca się Pogoń, która groźnie kontratakowała i operujący piłką, ale mało skuteczny i niecierpliwy Igros

Pogoń objęła prowadzenie w 27. minucie, kiedy po rzucie rożnym akcje zamykał Paweł Kielar. Wolejem wbił piłkę w pole bramkowe, a tam najlepiej zachował się Michał Rzeźnik, który skierował piłkę do bramki strzałem głową. Nasi piłkarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie do przerwy, mając jeszcze 2-3 dobre sytuacje do jego podwyższenia.

Pogoń drugą część gry rozpoczęła lepiej, wyprowadzając kilka groźnych akcji. W 55 minucie doskonałe podanie Łukasza Mruka wykorzystał Łukasz Hałasa, pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam. Minęło dwie minuty, a goście zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Stanisław Anioł (jeden z nowych nabytków Igrosu). W 80 minucie Łukasz Hałasa nieprzepisowo przetrzymywał Stanisława Anioła w polu karnym za co arbiter meczu Pan Piotr Burak wskazał na "wapno", a naszego zawodnika ukarał żółtą kartą (drugą w tym meczu a w konsekwencji czerwoną).

Do karnego podszedł Marek Margol i pewnym strzałem wyrównał wynik meczu. Grająca w "10" Pogoń, rozpaczliwie broniła wyniku, natomiast Igros atakował z niesamowitym impetem, aż przyszła 94 minuta gry...Damian Bukowski wybił piłkę z pod pola karnego naszej drużyny w kierunku środka pola gry, tam przejął ją kapitan Pogoni - Łukasz Mruk. Popularny "Alban" zaraz po przyjęciu piłki zdecydował się na strzał, Łukasz Wawrzusiszyn - bramkarz Igrosu, robił co mógł aby wybronić piłkę zmierzającą w kierunku okienka swojej bramki, na szczęście dla nas nie dał rady...W tym momencie euforia ogarnęła wszystkich kibiców, działaczy i piłkarzy Pogoni 96, wszyscy znaleźli się obok Łukasza Mruka, ciesząc się razem z nim z niesamowitego zwycięstwa. Sędzia już nie wznowił gry w jednym z bardziej emocjonujących meczów w historii klubu z Łaszczówki.To dowód na to iż piłka nożna zaskakuje nas codziennie, to niesamowity sport...Pogoń 96 Łaszczówka - Igros Krasnobród 3-2 (1-0)

Bramki: Michał Rzeźnik (27'), Łukasz Hałasa (55'), Łukasz Mruk (90') - Stanisław Anioł (58'), Marek Margol (81')

Pogoń: Kacper Berbecki - Konrad Kłoda (77' Adrian Nizio), Damian Bukowski, Michał Rzeźnik (55' Sylwester Kuks), Jarosław Kapuśniak (89' Michał Nowosad) - Paweł Kielar, Łukasz Hałasa, Michał Kołodziejski, Mateusz Cywka, Łukasz Mruk - Piotr Wasiołek (68' Tomasz Walentyn).

Igros: Wawrzusiszyn - Anioł, Grela, Buczak, Biela, Turczyn, Huzar (Kiś), Margol, Kostrubiec, Khyzhyi, Kozyra.

mat.:pogon96laszczowka.futbolowo.pl, fot.:ofsajd.onet.pl