O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Cmentarz wojenny jest remontowany. Prace potrwają do końca sierpnia
Dariusz KRECHDariusz KRECH

Cmentarz wojenny jest remontowany. Prace potrwają do końca sierpnia

Cmentarz wojenny jest remontowany. Prace potrwają do końca sierpnia

W dniu 27 lipca 2018 roku w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski – Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski i Grzegorz Leńczuk – Skarbnik Miasta, podpisali umowy na realizację zadania pn.: „REMONT CMENTARZA WOJENNEGO W TOMASZOWIE LUBELSKIM – ETAP II” w ramach programu Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju dofinasowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 164 000,00 zł. Wartość projektu to 250100,00 zł.

Inwestycja została podzielona na dwa zadania, tj.: Zadanie Nr 1 „Wykonanie remontu utwardzeń – droga dojazdowa” oraz Zadanie Nr 2 „Remont ogrodzenia na terenie Cmentarza Wojennego”.

Wykonawcami, którzy będą realizować powyższą inwestycję są: POLBUD S.C. Stanisław Słoboda – Marian Słoboda z Tomaszowa Lubelskiego dla Zadania 1 oraz Z.P.H.U „ROMA” Robert Matkowski również z Tomaszowa Lubelskiego dla Zadania 2.

Bezpośrednio po podpisaniu umów odbyło się przekazanie placu budowy wybranym w ramach postępowania przetargowego wykonawcom.

Przedmiotem powyższych umów jest:

dla zadania 1. „Wykonanie remontu utwardzeń – droga dojazdowa” wykonanie remontu utwardzeń drogi dojazdowej od ulicy Lwowskiej do bramy Cmentarza Wojennego o długości około 90,00 mb.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych i ziemnych oraz nawierzchni z kostki brukowej bezfazowej na podbudowie cementowo-piaskowej;

dla zadania 2. „Remont ogrodzenia na terenie Cmentarza Wojennego” wykonanie demontażu przęseł ogrodzeniowych wraz z rozebraniem zbrojonego cokołu betonowego i pozostałych elementów ogrodzenia oraz montaż nowego ogrodzenia z przęseł w wykonaniu średnioozdobnym na słupkach stalowych z cokołem prefabrykowanym betonowym z zastosowaniem łączników systemowych do podmurówek.

Termin realizacji inwestycji zgodnie z podpisanymi umowami został przewidziany na 31 sierpnia 2018 roku.

Zadanie współfinansowane jest w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”.

źr. UM Tomaszów Lub.

Podobne publikacje
3

Bal Andrzejkowy 2023 w AVOCADO

Wyzwolenia 1D, Tomaszów Lubelski
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed adwentem. Wyjątkową imprezę organizuje Restauracja Avocado, na którą już dziś...