O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
  • Aktualności
  • Zawody przyszłości w Technikum „New Technology” w Zamościu

Zawody przyszłości w Technikum „New Technology” w Zamościu

Zawody przyszłości w Technikum „New Technology” w Zamościu

Myśląc o nowoczesnej edukacji każdy rodzic powinien wpierw zadać sobie pytanie: „Jak będzie wyglądała gospodarka za 10 lat gdy moje dziecko wkroczy na rynek pracy?”. Otóż większość analiz i symulacji przewiduje, iż 50 % istniejących aktualnie zawodów zniknie w ciągu najbliższych 15-20 lat, a 65% dzisiejszych uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Informatyzacja, algorytmika, robotyzacja to trendy, które z każdym rokiem wywierają coraz większy wpływ na wydajność gospodarki i rynku pracy. Zwłaszcza teraz, w obliczu globalnego kryzysu spowodowanego pandemią, kraje i firmy zwiększają nakłady na cyfrową transformację przyspieszając tzw. Rewolucję Przemysłową 4.0 opartą na digitalizacji wszystkich gałęzi i procesów społeczno-gospodarczych

Analiza dowolnego rankingu zapotrzebowania na zawody wykazuje dominację branż cyfrowych: programista baz danych, analityk big data, automatyk programista, inżynier automatyki i robotyki, software i web deweloper. Technikum „New Technology” w Zamościu jest odpowiedzią na rewolucyjne zmiany w globalnej gospodarce. Kształcimy w zawodach, w których nasi uczniowie bez problemu znajdą pracę.

Oferujemy dwa kierunki: Technik programista i Technik informatyk. W oparciu o wieloletnie doświadczenie edukacyjne i analizy potrzeb rynku pracy wprowadziliśmy do programu nauczania innowacje: e-sport, robotyka, marketing internetowy. Każdy uczeń w trakcie nauki obowiązkowo realizuje jedną z trzech wybranych innowacji.

„INNOWACJA E-SPORT” ma na celu zaproponowanie nowych niestosowanych w innych szkołach rozwiązań w zakresie programu nauczania i organizacji zajęć e-sportowych. E-sport to biznes, którego wartość szacuje się na 1,1 mld dolarów na świecie, a w Polsce na ponad 50 milionów zł. Innowacja jest prowadzona na podstawie umowy z esports Association. Praktyka nauki to treningi online, które odbywają się cyklicznie po zajęciach w pracowni komputerowej. Przy szkole działają drużyny e-sportowe - LOL oraz nowopowstająca VALORANT. Nasi uczniowie mają dostęp do wersji Beta gry. Już intensywnie trenują.

„INNOWACJA ROBOTYKA” ma na celu naukę poprzez działanie. Uczniowie przez dwa lata będą należeć do drużyny robotycznej na poziomie First Technical Challange, a w następnych przejdą na wyższy poziom do drużyny First Robotic Competition. Drużyny funkcjonują jako start-up i realizują w ciągu roku dwa duże projekty przygotowywane na międzynarodowe konkursy. Robotyka łączy różne tradycyjne gałęzie nauk technicznych: elektryka i elektrotechnika, mechanika i mechatronika, inżynieria przemysłowa, automatyka, ekonomia, marketing.

„INNOWACJA MARKETING INTERNETOWY” ma na celu naukę poruszania się w cyfrowym świecie marketingu i reklamy oraz kształtowania wizerunku w mediach społecznościowych, budowę marki, tworzenie, edycję, publikację i monitoring treści cyfrowych (teksty, filmy, grafiki). Uczeń będzie mógł w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę i umiejętności poprzez współpracę z grupami robotycznymi działającymi przy Technikum.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Technikum:
www.newtech.edu.pl i pod telefonem: 690 547 578, 515 522 275.

Podobne publikacje
TOMASZÓW LUBELSKI
Moduł panel